Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Bezpieczeństwo i Zdrowie Koronawirus W Żarowie będzie się można szczepić...

  Koronawirus

Trzy szczepionki w ręce.  Na ręce rękawiczka.
05-01-2021

W Żarowie będzie się można szczepić przeciw COVID-19

Wyznaczona została lista miejsc, w których będzie się można zaszczepić przeciwko COVID-19. Mapa punktów szczepień, która jest na bieżąco aktualizowana, została oficjalnie udostępniona na Serwisie Rzeczypospolitej Polskiej www.gov.pl

W Żarowie szczepienia będą prowadzone w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „Medicus” przy ul. Armii Krajowej 56.

Proces rejestracji szczepień przeciwko COVID-19 rozpocznie się 15 stycznia 2021 r. Zapisy na szczepienia prowadzone będą za pośrednictwem infolinii 989, przez Internetowe Konto Pacjenta lub bezpośrednio w wybranym punkcie szczepień.

Szczepienia przeciw COVID-19 w Polsce rozpoczęły się 27 grudnia 2020r. Proces ten podzielony jest na kilka etapów. 27 grudnia ruszył tzw. etap "0" . Pierwsze dawki (tzw. etap 0 szczepień) są przeznaczone dla osób, które są najbardziej narażone na zakażenie. Są to: pracownicy sektora ochrony zdrowia (w tym wykonujący indywidualną praktykę), pracownicy domów pomocy społecznej i pracownicy miejskich ośrodków pomocy społecznej oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym stacjach sanitarno-epidemiologicznych, rodzice wcześniaków.

szczepienia COVID-19

W kolejnych etapach szczepieni będą:

  • etap 1: pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, w tym Wojsko Polskie, nauczyciele;
  • etap 2: osoby w wieku poniżej 60. roku życia z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19, albo w trakcie diagnostyki i leczenia wymagającego wielokrotnego lub ciągłego kontaktu z placówkami ochrony zdrowia, osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne;
  • etap 3: przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Realizowane będą także powszechne szczepienia pozostałej części dorosłej populacji.

Szczegółowe informacje przekazywane są poprzez strony internetowe: gov.pl/szczepimysie i gov.pl/koronawirus

Szczepienia są bezpłatne i dobrowolne.

Pobierz: Narodowy Program Szczepień


Krakowska firma Omni Calculator stworzyła specjalne narzędzie internetowe szacujące przedział czasowy, w którym dana osoba ma szansę na otrzymanie szczepienia przeciw COVID-19. Na podstawie takich danych jak wiek czy wykonywany zawód kalkulator wskaże też, ile osób czeka przed nami w kolejce.

Kalkulator kolejki szczepionek bazuje na Narodowym Programie Szczepień i pozwala oszacować Twoje miejsce w kolejce do szczepienia przeciwko chorobie COVID-19.

Oblicz kiedy możesz otrzymać szczepienie: https://www.omnicalculator.com/health/kolejka-szczepionkowa