Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Bezpieczeństwo i Zdrowie Koronawirus Strażacy pomagają seniorom w dotarciu...

  Koronawirus

Strażacy z seniorką w ramach akcji "Dowóz seniorów na szczepienia"
10-02-2021

Strażacy pomagają seniorom w dotarciu do punktu szczepień

Seniorzy, którzy nie mogą dojechać do punktu szczepień we własnym zakresie oraz osoby mające problemy z samodzielnym poruszaniem się mają możliwość korzystania z nieodpłatnej pomocy strażaków z jednostek OSP funkcjonujących na terenie gminy Żarów.

Akcja prowadzona jest we współpracy z Urzędem Miejskim w Żarowie. Strażacy wyposażeni są w maseczki i rękawiczki. Pomagają seniorowi w dotarciu do punktu szczepień w Żarowie.

- Dziękujemy naszym strażakom za wsparcie akcji szczepień przeciw COVID-19. Strażacy pomagają w dotarciu do punktu szczepień tym osobom, które ze względu na wiek oraz trudności z poruszaniem się, nie są w stanie samodzielnie tam dotrzeć. Strażacy, jak wiele innych jednostek, jako pierwsi włączyli się w walkę przeciw COVID-19. Dostarczali do skrzynek pocztowych maseczki ochronne seniorom, dezynfekowali przystanki autobusowe, a teraz mają kolejne zadanie, któremu oddają się z pełnym poświęceniem i profesjonalizmem – mówi burmistrz Leszek Michalak.

szczepienia strażacy

Potrzeby w zakresie organizacji transportu do punktu szczepień w Żarowie należy zgłaszać do Urzędu Miejskiego w Żarowie, pod nr tel. 603 740 464 i 74 30 67 367. Infolinia dedykowana jest seniorom i osobom niepełnosprawnym o ograniczonej mobilności i czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00. Na terenie gminy Żarów punkt szczepień zorganizowany jest w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „Medicus” przy ul. Armii Krajowej 56.

strażacy szczepienia

Magdalena Pawlik