Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Bezpieczeństwo i Zdrowie Bezpłatne dyżury specjalistów

  Bezpieczeństwo i Zdrowie

Zielona strzałka w prawo
10-01-2019

Bezpłatne dyżury specjalistów

Potrzebujesz pomocy? Ruszyły darmowe porady specjalistów. Mieszkańcy gminy Żarów mogą skorzystać z bezpłatnych konsultacji specjalistycznych u terapeuty uzależnień, psychologa, radcy prawnego, psychoterapeuty ds. pracy z osobami w kryzysie i terapeuty uzależnień w zakresie uzależnienia od narkotyków.

Bezpłatne poradnictwo specjalistyczne skierowane jest do dzieci, młodzieży oraz dorosłych mieszkańców gminy Żarów. Poradnictwo prowadzone jest przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Żarowie.

- Z darmowych porad może korzystać każdy mieszkaniec naszej gminy. Taka wizyta jednak będzie możliwa po wcześniejszym umówieniu się w Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Armii Krajowej 54 w Żarowie (pokój nr 3). Na wizytę należy umówić się osobiście. Zgłoszenia przyjmowane będą również telefonicznie pod nr tel. 748 57 03 09. Osoby niepełnoletnie na pierwszą konsultację muszą zgłosić się z rodzicem/opiekunem prawnym – mówi Marta Łoboda z żarowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Harmonogram dyżurów w 2019 roku:

  • terapeuta uzależnień – poniedziałek w godz. 8.30 – 11.30 – wstępna diagnoza, udzielanie poradnictwa i indywidualnych konsultacji terapeutycznych dla osób uzależnionych od alkoholu, pomoc osobom współuzależnionym, konsultacje dla rodzin osób uzależnionych, kwalifikowanie osób do udziału w grupie edukacyjno – motywacyjnej. Pomoc terapeutyczną w tym zakresie świadczy specjalista terapii uzależnień Pan Sławomir Czyż.
  • psycholog – wtorek w godz. 15.30 - 18.30 (3x w miesiącu) - udzielanie poradnictwa i indywidualnych konsultacji psychologicznych, wstępna diagnoza, interwencja kryzysowa, terapia krótkoterminowa, praca z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Pomoc w tym zakresie świadczy psycholog – Pan Kornel Łysyk.
  • radca prawny – czwartek w godz. 16.00 – 18.00 – świadczenie poradnictwa oraz konsultacji indywidualnych w zakresie prawa cywilnego, rodzinnego i prawa pracy. Radca prawny w ramach konsultacji nie pisze pism procesowych ani nie reprezentuje stron przed sądami i organami administracji publicznej. Pomoc prawna świadczona jest przez radcę prawnego – Mariusza Starke.
  • psychoterapeuta ds. pracy z osobami w kryzysie – poniedziałek w godz. 15.00 – 18.00 (2x w miesiącu) - świadczenie poradnictwa i indywidualnych konsultacji dla osób znajdujących się w kryzysie (po traumatycznym wydarzeniu, będących w przewlekłym stresie), ze szczególnym uwzględnieniem rodzin z problemem alkoholowym lub przemocą w rodzinie. Dyżur prowadzi psychoterapeuta – Pani Dorota Werner.
  • terapeuta uzależnień w zakresie uzależnienia od narkotyków – pierwsza środa miesiąca w godz. 15.00 – 17.00, wstępna diagnoza, udzielanie poradnictwa i indywidualnych konsultacji terapeutycznych dla osób uzależnionych od narkotyków i zagrożonych uzależnieniem, wstępna diagnoza, pomoc osobom współuzależnionym, konsultacje dla rodzin osób uzależnionych. Pomoc terapeutyczną w tym zakresie świadczy instruktor terapii uzależnień Pan Aleksander Krzysztof Matusiak.