Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Bezpieczeństwo i Zdrowie Nie bądźmy obojętni na bezdomnych i...

  Bezpieczeństwo i Zdrowie

Logo POLICJA
04-02-2019

Nie bądźmy obojętni na bezdomnych i potrzebujących

Okres jesienno-zimowy to spadki temperatury, a co za tym idzie zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku i nietrzeźwych. Zagrożenie to dotyczy przebywających w pomieszczeniach nieogrzewanych, opuszczonych, a także na wolnym powietrzu.

W związku z trwającym okresem zimowym 2018/2019, policjanci kolejny raz realizują działania dotyczące przeciwdziałania zagrożeniom życia i zdrowia osób bezdomnych i bezradnych. A w związku z tym na terenie powiatu prowadzone są wzmożone kontrole miejsc, w których mogą przebywać wymienione osoby, w celu udzielenia im niezbędnej pomocy.

Funkcjonariusze Policji apelują do wszystkich mieszkańców o informowanie policji o każdej zauważonej osobie leżącej lub siedzącej na ziemi, ławce, przystanku, w altanie ogrodowej, która mogłaby być narażona na wyziębienie. Nie bądźmy obojętni wobec takiej sytuacji, być może nasza pomoc przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Informacje można przekazywać telefonicznie na numer alarmowy 112 lub do najbliższej jednostki policji.

W ramach akcji prowadzona jest także współpraca z organami samorządu terytorialnego oraz organizacjami i placówkami społecznymi, które zobligowane są do udzielenia pomocy osobom potrzebującym. Działania te mają charakter "pomocowy", a nie represyjny, w związku z tym policjanci udzielają wszelkiej pomocy w dotarciu do placówek bezdomnym oraz innym osobom wymagającym opieki. Jeden telefon może uratować życie.

Na podstawie informacji z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy