Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Bezpieczeństwo i Zdrowie Będzie monitoring w każdej wsi

  Bezpieczeństwo i Zdrowie

Monitoring na budynku
10-10-2019

Będzie monitoring w każdej wsi

System monitoringu, który funkcjonuje na terenie miasta Żarów zostanie rozbudowany. Kolejne kamery będą zainstalowane w każdej wsi gminy Żarów.

O tym, które miejsca na wsiach będą objęte monitoringiem zadecydują już sami mieszkańcy. Kilka dni temu zastępca burmistrza Przemysław Sikora spotkał się z sołtysami wsi, którzy w porozumieniu z mieszkańcami mają wskazać lokalizację nowych kamer. Zostaną one zainstalowane jeszcze w tym roku.

– Montaż kamer przewidziany jest w budynkach użyteczności publicznej, w miejscowościach: Buków, Bożanów, Gołaszyce, Kalno, Mrowiny, Imbramowice, Mielęcin, Mikoszowa, Łażany, Siedlimowice, Przyłęgów, Pyszczyn, Kruków, Wierzbna, Zastruże, Pożarzysko. W każdej wsi zainstalowane będą po dwie kamery, rejestrujące obraz w miejscach wytypowanych przez mieszkańców wsi. System monitoringu obejmować będzie kamery wraz z rejestratorami oraz szafki hermetyczne z uchwytem – mówi Agnieszka Gołuch z Referatu Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Nowe kamery, które kosztować będą 55.140,00 złotych zostały zakupione ze środków własnych budżetu gminy Żarów. Przypomnijmy, że system monitoringu działa także na terenie naszego miasta, gdzie również zainstalowane są kamery, także w miejscach zaproponowanych przez mieszkańców, radnych Rady Miejskiej oraz funkcjonariuszy policji.

Magdalena Pawlik