Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Bezpieczeństwo i Zdrowie Zgłoś się do WKU i zostań żołnierzem

  Bezpieczeństwo i Zdrowie

Pklakat: ZOSTAŃ TERYTORIALSEM Wstępując w szeregi 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej poznasz ludzi o różnorodnych pasjach, zawodach i doświadczeniach.
24-06-2020

Zgłoś się do WKU i zostań żołnierzem

16 Dolnośląska Brygada Obrony Terytorialnej zachęca, aby zgłosić się do WKU w swoim rejonie i zostać żołnierzem.

Misją Wojsk Obrony Terytorialnej jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności. W czasie wojny WOT będzie wsparciem wojsk operacyjnych w strefie działań bezpośrednich, a poza nią stanowić będzie siłę wiodącą. Ostatnie wydarzenia spowodowane rozprzestrzenianiem wirusa COVID-19 pokazały, że Wojska Obrony Terytorialnej stanowią istotny element wspierający system bezpieczeństwa państwa. Żołnierze WOT aktywnie działali na wszystkich kierunkach walki z pandemią pomagając lokalnym społecznościom w imię motta „Zawsze gotowi, zawsze blisko”.

Wojska Obrony Terytorialnej opierają swój potencjał na żołnierzach ochotnikach, którzy z uwagi na terytorialny charakter formacji, w tym pełnienie służby w obszarze swojego zamieszkania, sami siebie nazywają Terytorialsami. O przyjęcie w szeregi WOT mogą ubiegać się rezerwiści, a także te osoby, które do tej pory nie pełniły żadnej formy służby wojskowej. Dzięki temu, że szkolenia odbywają się głównie w dni wolne od pracy, służba w WOT daje możliwość pogodzenia życia rodzinnego i zawodowego ze służbą Ojczyźnie oraz lokalnej społeczności Dolnego Śląska.

W związku z trwającym naborem do 16 DBOT zapraszamy wszystkich ochotników, zarówno kobiety, jak i mężczyzn, do wstąpienia w szeregi. W lipcu odbędzie się kolejne szkolenie podstawowe zakończone uroczystą przysięgą. Dodatkowo służba w 16 DBOT pozwoli nabyć nowe umiejętności (np. strzelanie, survival) i czerpać wiele satysfakcji kształtując przy tym pozytywny wizerunek WOT oraz etos żołnierza wśród lokalnej społeczności.

Do pobrania:

Ulotka Jak zostac terytorialsem?, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [2.32 MB]

Ulotka Plecak Korzyści, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [3.14 MB]

Ulotka informacje, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [2.34 MB]