Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Bezpieczeństwo i Zdrowie Będą dodatkowe patrole policyjne w...

  Bezpieczeństwo i Zdrowie

Radni Rady Miejskiej oraz funkcjonariusze KP Żarów na Komisji ds. Bezpieczeństwa, Porządku Publicznego, Zdrowia i Porządku Publicznego
22-09-2020

Będą dodatkowe patrole policyjne w okolicach żarowskiego Orlika

Trybuny przy żarowskim boisku Orlik to miejsce często odwiedzane przez młodzież. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie bałagan, który po takich wieczornych spotkaniach trzeba sprzątać.

Dodatkowo mieszkańcy osiedla skarżą się na występujący w tej okolicy hałas w godzinach nocnych. Młodzież, która zazwyczaj weekendami przebywa w tym miejscu pozostawia po sobie potłuczone szkło, porozrzucane butelki i wiele innych śmieci. Na prośbę mieszkańców żarowskiego Osiedla, burmistrz Leszek Michalak oraz zastępca burmistrza Przemysław Sikora podjęli decyzję, aby już od przyszłego weekendu teren ten intensywnie patrolowali funkcjonariusze Komisariatu Policji w Żarowie. Obecni na Komisji ds. Bezpieczeństwa, Zdrowia i Porządku Publicznego radni jednogłośnie tę decyzję poparli.

- Jest to problem narastający. Mieszkańcy osiedla zwrócili się do nas z prośbą o interwencję w sprawie młodzieży przebywającej w godzinach wieczornych i nocnych na trybunach przy żarowskim Orliku, którzy zakłócają ciszę nocną, spożywają alkohol i urządzają sobie tam imprezy. Dlatego zdecydowaliśmy wesprzeć finansowo policję, aby wyznaczyła dodatkowe patrole monitorujące ten teren. Ponadto, zostaną tam zamontowane lampy oświetleniowe i trybuny będą w nocy oświetlone. Młodzież trzeba zdyscyplinować i musimy zrobić wszystko, aby do takich sytuacji w przyszłości nie dochodziło – mówił podczas Komisji ds. Bezpieczeństwa, Zdrowia i Porządku Publicznego burmistrz Leszek Michalak.

Dodatkowe patrole policyjne będą monitorować teren żarowskiego Orlika, Centrum Przesiadkowego i okolice Nefrytu. Te miejsca, w których często spotykają się w godzinach nocnych mieszkańcy spożywający alkohol i zakłócający ciszę nocną. W tej sprawie zostało spisane porozumienie z Komisariatem Policji w Żarowie. Patrole skontrolują wyżej wymienione tereny już od najbliższego weekendu. Działania te zostaną sfinansowane ze środków budżetu gminy Żarów.

Przy okazji apelujemy do młodzieży i osób gromadzących się, zwłaszcza w godzinach nocnych na trybunach przy żarowskim Orliku, aby przestrzegać zasad, które zapisane są w regulaminie korzystania z obiektów sportowych, nie zakłócać ciszy nocnej, nie zostawiać śmieci, a przede wszystkim nie spożywać alkoholu i nie palić papierosów.

Apelujemy również do rodziców, aby rozmawiać ze swoimi dziećmi i przestrzegać ich przed takim zachowaniem. Drodzy rodzice, uświadamiajcie swoje dzieci, że za takie zachowania, będzie odpowiednia kara. Bezpieczeństwo nas wszystkich jest najważniejsze. Nie ma i nie będzie przyzwolenia na łamanie prawa.

Magdalena Pawlik