Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Bezpieczeństwo i Zdrowie Świąteczna zbiórka krwi

  Bezpieczeństwo i Zdrowie

Plakat Zbiórka Krwi ZAPRASZAMY NA AKCJĘ POBIERANIA KRWI W ŻAROWIE 15 GRUDNIA 2020 (WTOREK), GODZ. 9.00 - 13.00 SALA WIDOWISKOWA UL. ARMII KRAJOWEJ 60 A Możesz oddać krew jeśli: - masz 18 -60 lat i masz przy sobie dokument tożsamości, - masz odpowiednią masę ciała (powyżej 50 kg) - nie chorowałeś na żółtaczkę, kiłę, łuszczycę, cukrzycę. - w ciągu ostatnich 6 miesięcy. Nie miałeś wykonywanego zabiegu operacyjnego, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała, - nie masz ciężkich chorób układu krążenia, pokarmowego, nerwowego, oddechowego, moczowego, - krwi nie mogą oddawać kobiety w trakcie miesiączki i 3 dni po jej zakończeniu. www.rckik.walbrzych.pl
08-12-2020

Świąteczna zbiórka krwi

Żarowski Klub Honorowych Dawców Krwi zachęca do oddawania krwi i wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Wałbrzycha organizuje świąteczną zbiórkę.

Zbiórka odbędzie się we wtorek, 15 grudnia, w godz. 9.00-13.00 w sali widowiskowej przy ul. Armii Krajowej 60A w Żarowie.

– Twoja krew ratuje życie! Przed Świętami Bożego Narodzenia możemy podarować potrzebującym to co najcenniejsze. Zapraszamy naszych aktywnych krwiodawców i wszystkich chętnych mieszkańców. Zbiórka będzie przeprowadzona w reżimie sanitarnym – mówi Czesław Giemza prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi w Żarowie.

Magdalena Pawlik