Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Bezpieczeństwo i Zdrowie Zaproponuj, gdzie jeszcze powinien...

  Bezpieczeństwo i Zdrowie

Kamera monitoringu przy budynku UM w Żarowie
06-04-2021

Zaproponuj, gdzie jeszcze powinien być monitoring w Żarowie

Przypominamy, że mieszkańcy mogą zgłaszać swoje propozycje dotyczące lokalizacji monitoringu w Żarowie. Jak do tej pory mieszkańcy gminy Żarów wytypowali już kilka lokalizacji, które ich zdaniem, należałoby objąć kontrolą i monitoringiem.

Wśród nich: place zabaw przy ul. Wiosennej, Chrobrego i Jarzębinowej, skrzyżowanie ulic Wyspiańskiego i Rybackiej, staw miejski w Żarowie, ścieżkę rowerową przy ul. Krasińskiego oraz na osiedlu domków jednorodzinnych w kierunku Bożanowa, ścieżkę przy ogródkach działkowych od ul. Chrobrego w Żarowie, teren przy żarowskim Polo Markecie oraz przy wjeździe do Żarowa od strony Bożanowa, przy ul. Wojska Polskiego w Żarowie, przystanku autobusowym od strony ul. Armii Krajowej 1 oraz miejsca kontenerów z odpadami.

Czekamy na kolejne sugestie i zachęcamy mieszkańców do podzielenia się własnymi pomysłami. Swoje propozycje dotyczące lokalizacji monitoringu w Żarowie można zgłaszać na adres mailowy m.pawlik@um.zarow.pl albo pisać bezpośrednio w komentarzach pod postem dotyczącym rozmieszczenia kamer służących do monitoringu w mieście na Facebooku Gmina Żarów.

System monitoringu jest systematycznie rozbudowywany, a w tym roku na terenie miasta zostaną zainstalowane kolejne kamery. Często mamy do czynienia z różnymi sytuacjami dotyczącymi zdarzeń drogowych, dewastacji obiektów czy zaśmiecania terenów zielonych. Monitoring to dobry sposób na zwiększenie bezpieczeństwa.

Magdalena Pawlik