Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Bezpieczeństwo i Zdrowie Nowy radiowóz policyjny dla KP Żarów

  Bezpieczeństwo i Zdrowie

Policjanci z KP Żarów stoją obok nowego wozu policyjnego
22-02-2022

Nowy radiowóz policyjny dla KP Żarów

Policjanci z Komisariatu Policji w Żarowie będą patrolować gminę Żarów w nowym radiowozie. Nowy policyjny wóz, który oficjalnie został przekazany do ich użytku w poniedziałek, 21 lutego to Toyota Corolla w wersji kombi z napędem hybrydowym o pojemności 1,8 l i mocy 98 KM.

Samochód charakteryzuje się niskim zużyciem paliwa, cichą pracą silnika oraz niską emisją spalin. Kosztował blisko 110 tysięcy złotych i został w połowie sfinansowany ze środków budżetu gminy Żarów oraz środków budżetu państwa. To pierwszy tego typu radiowóz policyjny w powiecie świdnickim.

- W 2021 r. Komenda Główna Policji uruchomiła akcję „Sponsoring 2021”, która polegała na połączeniu środków finansowych budżetu państwa i budżetu władz lokalnych. Dzięki takiej akcji do Komisariatu Policji w Żarowie trafił radiowóz oznakowany Toyota Corolla Kombi z silnikiem hybrydowym. Nowe auto, sprawne, szybkie to nie tylko bezpieczeństwo pracy policjantów, ale również możliwość szybszego reagowania na zagrożenia powstałe i eliminowanie tych zagrożeń. Nowy radiowóz będzie wykorzystywany do zadań patrolowych, interwencyjnych, jak również do kontroli pojazdów. Dziękuję Burmistrzowi, Zastępcy Burmistrza, jak również radnym, którzy na jednej z sesji podjęli decyzję o zakupie takiego wozu. Z pewnością przyczyni się to do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców gminy Żarów – mówiła komendant Komisariatu Policji w Żarowie Katarzyna Wilk.

Nowy samochód został przekazany oficjalnie do służby żarowskich funkcjonariuszy w obecności komendanta powiatowego policji Andrzeja Dobiesa, burmistrza Leszka Michalaka, zastępcy burmistrza Przemysława Sikory, przewodniczącego Rady Miejskiej Romana Koniecznego, Mieczysława Myrty przewodniczącego Komisji ds. Bezpieczeństwa, Zdrowia i Porządku Publicznego.

- Zakup nowego radiowozu to była nasza wspólna sprawa, samorządu i policji. Nowy nabytek z pewnością poprawi komfort pracy policjantów, dzięki czemu żarowscy funkcjonariusze będą mogli jeszcze lepiej pełnić swoją codzienną służbę na rzecz bezpieczeństwa naszych mieszkańców. Na zakup nowego radiowozu przekazaliśmy dokładnie 54.949,94 złotych ze środków budżetu gminy Żarów – mówił burmistrz Leszek Michalak.

- W ubiegłym roku na sesji Rady Miejskiej jednogłośnie podjęliśmy decyzję, aby dofinansować samochód policyjny dla żarowskich funkcjonariuszy. Podjęta uchwała była efektem wielu konsultacji i rozmów radnych, mieszkańców i policjantów podczas obradujących Komisji ds. Bezpieczeństwa, Zdrowia i Porządku Publicznego – dopowiadał przewodniczący Rady Miejskiej Roman Konieczny.

Magdalena Pawlik

Nowy wóz policyjny

wóz policyjny
Policja
przekazanie wozu w obecnosci burmistrza Leszka Michalaka, zastepcy burmistrza Przemysława Sikory, przewodniczącego Rady Miejskiej Romana Koniecznego, radnego Mieczysłąwa Myrty oraz komendanta Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy Andrzeja Dobiesa
burmistrz przekazuje kluczyki na ręce funkcjonariusza KP Żarów
wóz policyjny
wóz policyjny i funkcjonariusze KP Żarów
Komendant Komendy Powiatowej w Świdnicy Andrzej Dobies
funkcjonariusze KP Żarów
wysposażenie wozu
funkcjonariusze KP Żarów