Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Bezpieczeństwo i Zdrowie Seniorze, bądź czujny – nie daj się...

  Bezpieczeństwo i Zdrowie

Seniorzy z funkcjonariuszami Policji
08-06-2022

Seniorze, bądź czujny – nie daj się oszukać!

Pomimo licznych apeli, w dalszym ciągu dochodzi do prób oszustw metodą „na wnuczka”, bądź „na policjanta”. Dlatego funkcjonariusze policji starają się dotrzeć do seniorów, aby w takich przypadkach zachowali zimną krew i nie dali się oszukać.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy i Posterunku Policji w Słotwinie spotkali się z seniorami w ramach akcji "Czujny senior to podstawa". Tym razem spotkanie odbyło się w Żarowie. Celem spotkań było uświadomienie seniorom, jakimi metodami posługują się przestępcy i jak ustrzec się przed oszustwem i kradzieżą.

seniorzy na spotkaniu z funkcjonariuszami policji

Funkcjonariusze wyjaśnili uczestnikom spotkania co zrobić, aby się przed nimi uchronić i jak postępować w przypadku zagrożenia. Przypominali o kontakcie na numeru alarmowy 112 oraz poruszyli tematy związane z problematyką bezpieczeństwa osób starszych jako uczestników ruchu drogowego. Przedstawione zostały zagrożenia na jakie narażeni są uczestnicy ruchu drogowego. Przypomniano również podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Uwrażliwiono seniorów, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.

seniorzy na spotkaniu z funkcjonariuszami policji

Policjanci zaapelowali również do seniorów o zachowanie czujności w nietypowych sytuacjach oraz o szybkie poinformowanie najbliższych oraz policji o takim zdarzeniu.

Magdalena Pawlik