Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Bezpieczeństwo i Zdrowie Uwaga na oszustów oferujących węgiel

  Bezpieczeństwo i Zdrowie

węgiel
03-10-2022

Uwaga na oszustów oferujących węgiel

Komisariat Policji w Żarowie informuje o pojawieniu się nowego sposobu oszukiwania osób, polegającego na oferowaniu opału w postaci węgla w atrakcyjnej cenie i możliwości pełnej dostępności towaru.

Sprawcy oszustwa działają poprzez portale internetowe, oferując sprzedaż tony węgla w kwocie 1300-1500 złotych, z koniecznością wpłaty zaliczki w kwocie 300-500 zł, a następnie realizacji sprzedaży opału. Z uwagi na na problemy z dostępnością oraz wysokimi cenami surowca, oferta oszustów jest atrakcyjna, co zwiększa ryzyko wykorzystania dużej ilości osób.

Funkcjonariusze apelują, aby być ostrożnym przy tego typu zamówieniach. Nie bądźmy bezwzględnie ufni, że każde ogłoszenie w mediach społecznościowych jest prawdziwe i wiarygodne. Osoby zamieszczające takie oferty robią to dla zysku, a gdy uda im się kogoś naciągnąć szybko urywają kontakt. Sprawdźmy nawet te oferty, które wydają się wiarygodne zadzwońmy do firmy, sprawdźmy czy prowadzi ona oficjalną stronę internetową ze sprzedażą węgla. Nawet z pozoru dobrze prezentująca się strona internetowa, może być łudząco podobna do prawdziwej. Sprawdzajmy informacje na temat tej strony, czytajmy opinie o sprzedawcach.

Na podstawie informacji z Komisariatu Policji w Żarowie