Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Bezpieczeństwo i Zdrowie Broszura informacyjna - przyjmowanie...

  Bezpieczeństwo i Zdrowie

Profilaktyka Jodowa broszura
04-10-2022

Broszura informacyjna - przyjmowanie jodku potasu

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowało specjalną broszurę informacyjną dotyczącą stosowania tabletek z jodem, w przypadku skażenia spowodowanego awarią w elektrowni jądrowej. Zgodnie z informacjami, podanymi przez Państwową Agencję Atomistyki obecnie na terenie naszego kraju nie ma zagrożenia dla życia i zdrowia Polaków.

Tabletki jodku potasu trafiły również do gminy Żarów i zostały dostarczone na wypadek wystąpienia skażenia radioaktywnego. Aktualnie nie ma powodu, aby wydawać tabletki mieszkańcom, ponieważ zagrożenie nie występuje, a wszystkie działania w tym zakresie mają charakter typowo prewencyjny.

profilaktyka jodowa plakat

Jak podaje administracja rządowa (stan na 29.09 br.) podejmowane działania to standardowa procedura, przewidziana w przepisach prawa i stosowana na wypadek wystąpienia ewentualnego zagrożenia radiacyjnego. Jednocześnie informujemy, że w obecnej chwili takie zagrożenie nie występuje, a sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez Państwową Agencję Atomistyki.

profilaktyka jodowa plakat

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zapewnia też, że służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo państwa są w ciągłej gotowości, a odpowiednia ilość jodku potasu jest zabezpieczona dla każdego obywatela.

profilaktyka jodowa plakat

 Broszura informacyjna przygotowana przez MSWIA - "Profilaktyka jodowa" to wytyczne dotyczące przyjmowania tabletek zawierających wysokie stężenie stabilnego jodu.

profilaktyka jodowa plakat