Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Bezpieczeństwo i Zdrowie Masz problem z alkoholem? Dołącz do...

  Bezpieczeństwo i Zdrowie

Masz problem z alkoholem? Ulotka AA
07-10-2022

Masz problem z alkoholem? Dołącz do grupy AA

Wspólnota AA jest dobrowolną, nieformalną społecznością samopomocową, w której celem dla każdego jej uczestnika jest utrzymanie trzeźwości własnej i wspomaganie innego uzależnionego w jej osiągnięciu.
Skupia na całym świecie ok. 3 milionów zdrowiejących i wyzdrowiałych alkoholików – kobiet i mężczyzn w ponad 180 krajach świata, którzy spotykają się na mityngach AA organizowanych przez ok. 120 tysięcy grup AA. W Polsce Wspólnota istnieje od roku 1974, obecnie w ponad 2 i pół tysiącach grup AA trzeźwieje ponad 40 tysięcy Polaków.

Podstawową formą działalności każdej grupy AA jest mityng grupy. Jest to spotkanie trzeźwiejących alkoholików, trwające z reguły ok. 1 – 2 godzin, podczas którego alkoholicy dzielą się wiedzą i doświadczeniem na swojej drodze ze zdrowienia z uzależnienia. Mówiąc prościej – wypowiadają się, rozmawiają na najróżniejsze tematy związane z chorobą alkoholową: jak rozwijać się, jak być coraz lepszym człowiekiem, jak nie cierpieć i radzić sobie z problemami życia codziennego bez potrzeby używania alkoholu. Program zdrowienia AA oparty jest na 12 Krokach AA – zasadach rozwoju duchowego, a m.in. stosunki ze światem zewnętrznym reguluje 12Tradycji AA. W najbliższej okolicy Żarowa istnieje możliwość skorzystania z mityngów AA – grupy spotykają się w Jaworzynie Śląskiej, Strzegomiu, Świdnicy, Jaworze, Bolkowie, Świebodzicach i Wałbrzychu oraz Szczawnie-Zdroju. Wszystkie spotkania są bezpłatne i nie wymagają wcześniejszego zgłoszenia się. Anonimowi Alkoholicy dbają o anonimowość uczestników i nie prowadzą żadnych list członków.

Więcej szczegółów na poniższym plakacie.

Spotkania AA ulotka

Informacja: Wspólnota AA