Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Bezpieczeństwo i Zdrowie Uwaga! Zmiana organizacji ruchu

  Bezpieczeństwo i Zdrowie

Uwaga! Zmiana organizacji ruchu
12-10-2022

Uwaga! Zmiana organizacji ruchu

Od 17 października 2022r. kierowców zacznie obowiązywać zmiana organizacji ruchu wprowadzona na skrzyżowaniu ulic Wiejskiej, Chrobrego i Dworcowej w Żarowie. Nowa organizacja ruchu przewiduje zmianę pierwszeństwa przejazdu.

Pierwszeństwo będą mieli kierowcy poruszający się ul. B. Chrobrego w kierunku ul. Dworcowej i na odwrót z ul. Dworcowej w kierunku ul. B. Chrobrego. Apelujemy do kierowców o zwrócenie uwagi na nową organizację ruchu i zastosowanie się do wprowadzonego oznakowania.

zmiana organizacji ruchu

Radny Rady Miejskiej Piotr Zadrożny 

radny Piotr Zadrożny

Po kilku latach starań zmieni się organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Dworcowej, Wiejskiej i Chrobrego. Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego starała się o zmianę pierwszeństwa przejazdu przez to skrzyżowanie ze względu na bezpieczeństwo kierowców, skręcających w lewo z przejazdu kolejowego, w stronę ulicy Chrobrego.

Dotychczas wszyscy skręcający z ulicy Dworcowej w lewo zmuszeni byli zatrzymać się na przejeździe kolejowym i przepuszczać kierowców, jadących od strony ulicy Wiejskiej. Zwłaszcza w godzinach porannych i popołudniowych, przy dużym natężeniu ruchu, stwarzało to ogromne niebezpieczeństwo, gdyż kierowcy musieli zatrzymać się na przejeździe kolejowym, który w każdej chwili mógł zostać zamknięty. Po zmianie pierwszeństwu przejazdu z ulicy Dworcowej w kierunku Chrobrego nikt nie będzie stał na przejeździe kolejowym. Kierowcy, niezależnie od tego, w którym kierunku będą chcieli jechać, nie będą zatrzymywać się na przejeździe kolejowym i martwić się, że za chwilę rogatki zostaną opuszczone.

Zdaję sobie sprawę, że w pierwszych dniach po zmianie organizacji ruchu będzie małe zamieszanie. Mam jednak nadzieję, że wszyscy szybko przystosują się do „nowego”. Apeluję do kierowców, aby nie jeździli na pamięć, lecz patrzyli na znaki drogowe ustalające pierwszeństwo przejazdu. Teraz jadący ul. Wiejską, od strony łącznika będą musieli ustąpić pierwszeństwa przejazdu jadącym od strony ulicy Chrobrego i skręcającym w lewo z ulicy Dworcowej, z przejazdu kolejowego.

zmiana organizacji ruchu