Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Bezpieczeństwo i Zdrowie Walentynkowa zbiórka krwi

  Bezpieczeństwo i Zdrowie

Honorowy krwiodawca
17-02-2023

Walentynkowa zbiórka krwi

„Miłość mamy we krwi” – pod takim hasłem odbyła się pierwsza w tym roku zbiórka krwi, którą zorganizował żarowski Klub Honorowych Dawców Krwi we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu.

Tego dnia nie tylko zakochani oddawali krew, ale każdy, kto czuł taką potrzebę i chciał pomóc potrzebującym. Łącznie w walentynkowej zbiórce krwi wzięło udział 38 krwiodawców, od których uzbieraliśmy ponad 17 litrów krwi.

zbiórka krwi

- Tutaj w Żarowie oddaję krew po raz drugi, a łącznie brałam udział już w sześciu takich akcjach. Warto pomagać, zwłaszcza, że dziś świętujemy walentynki i możemy się podzielić z potrzebującymi nie tylko miłością, ale również krwią. To nic nie boli, a sama świadomość, że pomagamy drugiej osobie sprawia, że po prostu lepiej się czujemy – mówiła Katarzyna Domańska honorowy krwiodawca z Żarowa.

zbiórka krwi

W minionym roku, dzięki zaangażowaniu żarowskich krwiodawców, udało się uzbierać 138 litrów krwi. To bardzo dobry wynik. Kolejna zbiórka krwi zaplanowana została na 11 kwietnia. Organizatorzy już dziś serdecznie zapraszają do udziału.

zbiórka krwi

Magdalena Pawlik