Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Bezpieczeństwo i Zdrowie Policjant, który mi pomógł – do 31...

  Bezpieczeństwo i Zdrowie

Policjant, który mi pomógł (foto poglądowe)
19-04-2023

Policjant, który mi pomógł – do 31 maja możesz zgłosić swojego kandydata

W trudnej sytuacji życiowej pomógł ci funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy? Teraz możesz to odwzajemnić zgłaszając jego kandydaturę w konkursie „Policjant, który mi pomógł”.

Inicjatorem plebiscytu jest Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji. Na zgłoszenia organizatorzy plebiscytu czekają do 31 maja. Istotą konkursu jest wyróżnienie tych funkcjonariuszy Policji, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie.

Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji informuje, że procedura zgłaszania policjantów do obecnej edycji konkursu „Policjant, który mi pomógł” trwa do 31 maja 2023 r. Zgodnie z regulaminem konkursu, zgłoszenia policjanta może dokonać osoba indywidualna, instytucja lub organizacja.

Laureatów konkursu wybierze specjalna komisja, w skład której wejdą zwycięzcy ostatnich trzech edycji konkursu oraz przedstawiciel Biura Prewencji KGP. Typowanie kandydatów odbędzie się na podstawie szczegółowej analizy uzasadnień zawartych w formularzach zgłoszeniowych.

Podczas wyłaniania laureatów w szczególności brane będzie pod uwagę ich zaangażowanie w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa obywateli, jak również doświadczenie i zaangażowanie w pomoc osobom, wobec których istnieje podejrzenie, że są krzywdzone.

Regulamin konkursu oraz formularze zgłoszeniowe do pobrania ze strony internetowej: https://swidnica.policja.gov.pl/dsw/aktualnosci/bieza/91303,quotPolicjant-ktory-mi-pomogl-do-31-maja-ty-tez-mozesz-zglosic-swojego-kandydata.html

Informacja: Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy