Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Bezpieczeństwo i Zdrowie Zdrowie i Pomoc Społeczna Dofinansowanie zabiegów...

  Zdrowie i Pomoc Społeczna

Urządzenia służące do rehabilitacji w żarowskim szpitalu
27-01-2021

Dofinansowanie zabiegów rehabilitacyjnych dla mieszkańców

Od sześciu lat mieszkańcy gminy Żarów mogą korzystać z dofinansowania na usługi rehabilitacyjne, które prowadzone są w żarowskim szpitalu.

W tym roku także burmistrz Leszek Michalak podpisał umowę na realizację zadania „Świadczenie usług rehabilitacyjnych na terenie miasta Żarów” z Żarowskim Stowarzyszeniem „Edukacja”, które na to zadanie otrzymało 15.000 złotych dofinansowania ze środków budżetu gminy Żarów. Dzięki temu mieszkańcy, posiadając skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu, będą mogli skorzystać z dopłaty do zabiegów.

podpisanie umowy na dofinansowanie zabiegów rehabilitacyjnych

- Zabiegi rehabilitacyjne w żarowskim szpitalu cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Przychodnia Rehabilitacyjna jest wyposażona w nowy i specjalistyczny sprzęt. Wygodne sale zabiegowe zapewniają komfort pacjentom, a zatrudnieni na oddziale specjaliści stosują nowoczesne metody terapeutyczne. Pacjenci nie muszą dojeżdżać do innych sąsiednich miejscowości i czekać w kolejce na zabieg. W minionym roku 217 osób skorzystało z dofinansowania na zabiegi rehabilitacyjne – mówi burmistrz Leszek Michalak.

Aby zapisać się na zabiegi rehabilitacyjne i skorzystać z dofinansowania należy posiadać ważne skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu. Z ważnym skierowaniem udajemy się następnie do żarowskiego szpitala. Żarowskie Stowarzyszenie „Edukacja” zajmuje się dalszą organizacją zabiegów. Za zabiegi rehabilitacyjne pacjenci ponoszą tylko część kosztów, pozostałą część pieniędzy dopłaca gmina.

Magdalena Pawlik