Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Bezpieczeństwo i Zdrowie Zdrowie i Pomoc Społeczna Umowa na dofinansowanie zabiegów...

  Zdrowie i Pomoc Społeczna

Burmistrz Leszek Michalak i Barbara Nowak prezes Żarowskiego Stowarzyszenia "Edukacja"
10-01-2023

Umowa na dofinansowanie zabiegów rehabilitacyjnych podpisana

Burmistrz Leszek Michalak podpisał umowę na realizację zadania „Świadczenie usług rehabilitacyjnych na terenie miasta Żarów”, co oznacza, że mieszkańcy gminy Żarów w tym roku również, podobnie jak w latach ubiegłych, będą mogli skorzystać z dofinansowania zabiegów rehabilitacyjnych.

Obsługą zadania zajmować się będzie Żarowskie Stowarzyszenie „Edukacja”, które na realizację tego projektu otrzymało 15.000 złotych dofinansowania ze środków budżetu gminy Żarów. Dzięki temu, tak jak to było dotychczas, pacjenci za zabiegi rehabilitacyjne, będą ponosić tylko część kosztów, pozostałą część pieniędzy dopłaci gmina.

Poradnia Rehabilitacyjna

- Mieszkańcy gminy Żarów, każdego roku, mogą korzystać z dofinansowania na usługi rehabilitacyjne, które prowadzone są w żarowskim szpitalu. Dzięki temu, pacjenci nie muszą pokrywać kosztów zabiegów wyłącznie ze swojej kieszeni. Przychodnia Rehabilitacyjna, która została dla nich uruchomiona wyposażona jest w nowy i specjalistyczny sprzęt. A pacjenci nie muszą dojeżdżać do innych sąsiednich miejscowości i czekać w kolejce na zabieg. W minionym roku z tej formy pomocy skorzystało 248 mieszkańców naszej gminy. To pokazuje tylko, jak duże jest zapotrzebowanie na tego typu usługi wśród mieszkańców naszej gminy – mówi burmistrz Leszek Michalak.

Magdalena Pawlik