Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Inwestycje Efektywność energetyczna Zmiany w programie „Czyste Powietrze”

  Efektywność energetyczna

Czyste Powietrze
07-07-2021

Zmiany w programie „Czyste Powietrze”

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu informuje, że z dniem 01.07.2021r. zmianie uległa treść programu priorytetowego "Czyste Powietrze".

Wycofanie dotacji na kotły węglowe, zwiększenie progów dochodowych uprawniających do podwyższonego poziomu dofinansowania oraz poszerzenie listy kosztów kwalifikowanych o kotły na pellet o podwyższonym standardzie – to trzy nowości w programie „Czyste Powietrze", które zaczną obowiązywać już od 1 lipca 2021 r.

O szczegółowym zakresie wprowadzonych zmian można zapoznać się na stronie internetowej WFOŚiGW: http://nfosigw.gov.pl/o-nfosigw/aktualnosci/art,1811,nowosci-w-programie-czyste-powietrze-od-2022-r-koniec-dotacji-na-piece-weglowe.html 

czyste powietrze

Spotkanie z doradcą energetycznym

Mieszkańcy gminy Żarów mieli okazję spotkać się z doradcą energetycznym Radosławem Muchą z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu – Oddział w Wałbrzychu. Podczas spotkania informacyjnego, które odbyło się 15 czerwca w Żarowie, doradca przedstawił założenia programu, a także odpowiadał na pytania uczestników.

czyste powietrze

Gmina Żarów podpisała porozumienie z WFOŚiGW we Wrocławiu, dzięki czemu w gminie powstanie punkt konsultacyjno-informacyjny. W ramach działalności punktu mieszkańcy będą mogli m.in. skorzystać z pomocy pracowników w przygotowaniu wniosku, a także złożyć podpisany wniosek w kancelarii gminy (data złożenia wniosku w kancelarii gminy stanowi datę złożenia wniosku do WFOŚiGW w rozumieniu Programu).

Informacje dotyczące działalności punktu konsultacyjno-informacyjnego można uzyskać pod numerem telefonu 74 306 73 21 oraz 74 306 73 75.

czyste powietrze

Kalkulator dotacji: https://czystepowietrze.gov.pl/kalkulator-dotacji/

Lista zielonych urządzeń i materiałów: https://lista-zum.ios.edu.pl/

Strona główna Programu: https://czystepowietrze.gov.pl/czyste-powietrze/

Magdalena Pawlik