Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Inwestycje Ulica Sportowa z nową nawierzchnią

  Inwestycje

Walec na ścieżce
06-03-2019

Ulica Sportowa z nową nawierzchnią

Zakończył się remont kolejnej drogi na terenie naszego miasta. Ulica Sportowa, dzięki przeprowadzonym pracom zyskała nową nawierzchnię asfaltową. W ramach inwestycji położone zostały także nowe krawężniki oraz wyregulowano studzienki kanalizacyjne.

Wszystkie drogowe zadania realizowane są w ramach projektu „Rewitalizacja zdegradowanych obszarów na terenie miasta Żarów poprzez remont dróg oraz zagospodarowanie terenów i przestrzeni publicznych w celu przywrócenia lub nadania im nowych funkcji społecznych, edukacyjnych i rekreacyjnych”, który otrzymał unijne dofinansowanie w wysokości 3 867 257,09 złotych.

Zgodnie z podpisaną umową wszystkie zadania drogowe, które realizowane są w ramach tego projektu, mają się zakończyć w sierpniu. Oprócz drogi przy ul. Sportowej nowe nawierzchnie asfaltowe zyskały też ulice Wojska Polskiego, Dworcowa, Puszkina, Słowackiego, Plac Wolności, Kopernika i Kwiatowa. W tej chwili remontowana jest ulica Zamkowa, a niebawem także ostatnia droga przy ul. Mickiewicza. Wszystkie wymienione drogi były w złym stanie technicznym i wymagały kompleksowej przebudowy – mówił Wojciech Lesiak z Referatu Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Wartość inwestycji drogowych przy ul. Sportowej i Zamkowej to kwota 577 tysięcy złotych. Zadanie jest finansowane ze środków własnych budżetu gminy Żarów oraz pozyskanego dofinansowania. Wartość całego projektu opiewa na kwotę 5.866.510,15 złotych.

Niebawem rozpocznie się remont drogi przy ul. Mickiewicza i kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami w ruchu drogowym. O wszystkich uciążliwościach drogowych będziemy Państwa na bieżąco informować.

Magdalena Pawlik