Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Inwestycje Uwaga działkowcy!

  Inwestycje

Brama do ogródków ROD
06-06-2019

Uwaga działkowcy!

Zarząd Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Relaks” w Żarowie informuje, że opłaty za ogródki działkowe należy dokonać do końca czerwca 2019r.

Przypominamy naszym działkowcom o uiszczaniu opłat za korzystanie z ogródków działkowych. Opłaty na 2019 rok wynoszą odpowiednio: składka członkowska 6 złotych i płacimy 0,27 złotych za metr kwadratowy swojego ogródka – mówi Jolanta Brońska sekretarz Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Relaks” w Żarowie.

Biuro Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Relaks” w Żarowie czynne jest w każdą środę w godz. 16.00 – 18.00. Opłaty wpłacać można na konto bankowe: Bank Spółdzielczy Świdnica o/Żarów, nr konta 23 9531 1032 2001 0000 0114 0001.

Przypominamy również, że na teren żarowskich ogródków nie można wjeżdżać samochodami, chyba że posiada się przepustkę wydaną przez żarowski ROD na wjazd.

W ostatnim czasie dochodziło do licznych incydentów z udziałem motorów typu cross. Ktoś notorycznie jeździł po alejkach ogródkowych z dużą prędkością. Fakt ten został zgłoszony na policję i mamy nadzieję, że tego typu incydenty więcej się nie powtórzą. Zwracamy również uwagę osobom, którzy posiadają czworonożnych przyjaciół, żeby po nich sprzątali. Szczególnie temat dotyczy terenów ogródków najbliższych ulic Wojska Polskiego, Dworcowej i 1 Maja – dopowiada Jolanta Brońska z żarowskiego ROD.

W związku z apelem straży pożarnej, wynikającym bezpośrednio z akcji gaszenia pożaru nieużytku na ul. 1 Maja zarząd ROD w Żarowie przypomina, że żywopłot nie może zawężać dróg i nie może być sadzony poza swoim ogródkiem. Należy tak go utrzymywać, aby była zapewniona przejezdność dla wszelkich pojazdów, w tym pojazdów uprzywilejowanych tj. pogotowie, straż, policja.

Dlatego w tych miejscach, gdzie dochodzi do takich sytuacji, a są to nieużytkowane ogródki, będziemy wykonywać odpowiednie prace, natomiast do użytkowników ogródków użytkowanych będą wysyłane pisma o wykonanie niezbędnych korekt żywopłotu – dodaje Jolanta Brońska.

Prosimy również, aby zwracać uwagę na pustostany, ponieważ niejednokrotnie są one dewastowane i dochodzi do podrzucania różnych odpadów. Jeżeli ktoś będzie świadkiem takiego zdarzenia, prosimy o niezwłoczne zgłaszanie na policję i do zarządu Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Relaks” w Żarowie.