Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Inwestycje Budowa kanalizacji w Mrowinach i Kalnie

  Inwestycje

Wywrrotka i koparka
21-10-2019

Budowa kanalizacji w Mrowinach i Kalnie

Dwie duże inwestycje kanalizacyjne prowadzone są równolegle na terenie gminy Żarów.

Trwają prace przy realizacji drugiego etapu budowy kanalizacji w Mrowinach oraz w Kalnie. Wszystkie roboty zakończą się odtworzeniem zniszczonej nawierzchni drogowej, która i tak była już w bardzo złym stanie technicznym. Choć uciążliwości i utrudnień jest bardzo wiele, niewątpliwie są to bardzo potrzebne inwestycje na terenach wiejskich.

– Całe zadanie, w ramach którego prowadzimy prace, rozpoczęło się od budowy kanalizacji w Łażanach. Ta część została już zrealizowana dwa lata temu. W 2018r. zakończyliśmy pierwszy etap budowy kanalizacji przy ul. Wojska Polskiego w Mrowinach i obecnie trwają roboty kanalizacyjne w Kalnie oraz w dalszej części ulicy Wojska Polskiego w Mrowinach, aż w kierunku Żarowa. W ramach tych prac zakończyła się już budowa kanalizacji na osiedlu domków jednorodzinnych w Żarowie, gdzie zrealizowany został pierwszy jej etap. Przed nami jeszcze trzeci etap prac w Mrowinach, który rozpocznie się w 2020r. oraz przy ul. Słowiańskiej w Żarowie. Całość kosztów tych zadań przekracza 23 miliony złotych – mówi burmistrz Leszek Michalak.

Budowa kanalizacji w Mrowinach i Kalnie to wielomilionowe inwestycje. Finansowane są ze środków własnych budżetu gminy Żarów oraz pozyskanego dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 11.940.907,76 złotych. Łączny koszt wszystkich zadań kanalizacyjnych, które gmina Żarów prowadzi w Mrowinach, Kalnie i Żarowie wynosi 23.188.242,14 złotych.

Magdalena Pawlik