Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Inwestycje Zakończyły się prace kanalizacyjne na...

  Inwestycje

Roboty
04-02-2020

Zakończyły się prace kanalizacyjne na osiedlu domków jednorodzinnych

Żarowski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Żarowie zakończył prace związane z budową sieci wodociągowych i sieci kanalizacji sanitarnej przy ul. Modrzewiowej i Jesionowej w Żarowie.

Był to drugi etap robót w tym miejscu. Inwestycja realizowana była ze środków własnych ZWiK-u, stąd koszty powyższego zadania były znacznie niższe, niż gdyby wykonywała je firma zewnętrzna. Całkowity koszt zadania to kwota 145.000 złotych.

– W ramach wykonanych prac kanalizacji sanitarnej zbudowano ponad 200m sieci z 13 odcinkami do granic nieruchomości do nowo wybudowanych domów jednorodzinnych. Ponadto wykonano około 250m sieci wodociągowej wraz z hydrantami. Wszystkie prace prowadzone były zgodnie z opracowanym wcześniej harmonogramem, przebiegały sprawnie i bez większych problemów. Zadanie zakończyliśmy pod koniec grudnia 2019r. Była to kolejna inwestycja ZWiK-u, którą spółka w ostatnich latach realizowała z własnych środków finansowych. Niestety z uwagi na bardzo ograniczone możliwości pozyskania środków zewnętrznych na wykonywanie inwestycji z zakresu wodno-kanalizacyjnych, ilość tych prac, a także ich zakres jest znacznie ograniczony. Mamy nadzieję i liczymy na to, że w przyszłości pojawią się możliwości na pozyskanie funduszy zewnętrznych – mówi Grzegorz Osiecki prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Żarowie.