Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Inwestycje Ruszył III etap budowy kanalizacji w...

  Inwestycje

Walec na drodze
26-02-2020

Ruszył III etap budowy kanalizacji w Mrowinach

Kontynuujemy prace przy budowie kanalizacji w Mrowinach. Właśnie rozpoczął się trzeci etap tej inwestycji. W tej chwili roboty prowadzone są na odcinku ulicy Sportowej.

Odtwarzana jest także nawierzchnia asfaltowa, która w wyniku inwestycji uległa zniszczeniu. Dzięki temu kierowcy będą mogli poruszać się nową drogą asfaltową. Dotychczasowa była w bardzo złym stanie technicznym i wymagała pilnej naprawy.

- Rozpoczęliśmy trzeci etap budowy kanalizacji od ulicy Sportowej w Mrowinach. W tej chwili prowadzimy roboty ziemne na położeniu rury kanalizacyjnej, gdzie znajduje się główny ciąg. W kolejnym etapie prace prowadzone będą na skrzyżowaniu ulic Sportowej i Myśliwskiej. Inwestycja wiąże się z uciążliwościami drogowymi, ale jako wykonawca tego zadania, na tydzień wcześniej przed realizacją danego odcinka informujemy mieszkańców o mających nastąpić utrudnieniach – mówi Patryk Rogala kierownik budowy z Przedsiębiorstwa Robót Wodnych i Ekologicznych EKO-WOD.

Budowa kanalizacji w Mrowinach to inwestycja, która współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej. Przypomnijmy, że w ramach tego dużego zadania inwestycyjnego wykonane zostały prace kanalizacyjne w Łażanach, przy pierwszym i drugim etapie kanalizacji w Mrowinach, Kalnie oraz Żarowie na osiedlu domków jednorodzinnych.

Budowa kanalizacji w Mrowinach, Kalnie i Żarowie realizowana jest w ramach dużego zadania, którego całkowita wartość wynosi 29.316.533,00 złotych. Dofinansowanie zostało przyznane z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 11.940.907,76 złotych. Trzeci etap budowy kanalizacji w Mrowinach to koszt 8.023.880,00 złotych.

Magdalena Pawlik