Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Inwestycje Kolejne etapy budowy kanalizacji w...

  Inwestycje

Zdjęcie z prac budowlanych
27-03-2020

Kolejne etapy budowy kanalizacji w Mrowinach

Od kilku tygodni trwają prace przy realizacji kolejnego, ostatniego już, etapu budowy kanalizacji w Mrowinach. Prace prowadzone są w tej chwili na ulicy Sportowej, Leśnej oraz skrzyżowaniu ulic Sportowej i Myśliwskiej.

Dzięki sprzyjającym warunkom pogodowym, inwestycja realizowana jest zgodnie z opracowanym harmonogramem.

– Jest to trzeci etap tego zadania, w którym prace kanalizacyjne zostaną zrealizowane na wszystkich bocznych ulicach Mrowin, dzięki czemu mieszkańcy będą mieli zapewnioną kanalizację, z odprowadzeniem na oczyszczalnię ścieków w Żarowie. Ponadto, w ramach podpisanej umowy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i przekazaniu środków finansowych oraz funduszy unijnych na to zadanie, jeszcze w tym roku rozpoczniemy prace kanalizacyjne na ulicy Słowiańskiej w Żarowie. Tam również zostanie odtworzona nawierzchnia asfaltowa, która dziś jest w bardzo złym stanie technicznym – wyjaśnia burmistrz Leszek Michalak.

Wykonawca inwestycji Przedsiębiorstwo Robót Wodnych i Ekologicznych EKO-WOD informuje mieszkańców o wszelkich utrudnieniach związanych z inwestycją. Prace jednak nie są na tyle uciążliwe, tak jak to było w przypadku realizacji pierwszego i drugiego etapu budowy kanalizacji.

Łączny koszt III etapu budowy kanalizacji w Mrowinach wynosi 8.023.880,00 złotych. Całkowita wartość zadania, w ramach którego wykonane zostały prace kanalizacyjne w Łażanach, przy pierwszym i drugim etapie kanalizacji w Mrowinach, Kalnie oraz Żarowie na osiedlu domków jednorodzinnych to kwota 29.316.533,00 złotych. Dofinansowanie, które gmina otrzymała z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej to 11.940.907,76 złotych.

To jedna z ważniejszych i długo wyczekiwanych inwestycji przez mieszkańców Mrowin.

Magdalena Pawlik