Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Inwestycje Droga dojazdowa w Mrowinach zostanie...

  Inwestycje

Droga
08-05-2020

Droga dojazdowa w Mrowinach zostanie wyremontowana

Kilka dni temu Grzegorz Macko – radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego przekazał na swoim profilu społecznościowym Facebook informację o przyznaniu 1,6 miliona złotych na wsparcie dla lokalnych samorządów subregionu wałbrzyskiego na ochronę gruntów rolnych.

Wśród gmin, które mają otrzymać dofinansowanie na remont dróg jest także gmina Żarów. Wsparcie finansowe w wysokości 128 100 złotych ma zostać przeznaczone na remont drogi dojazdowej w Mrowinach. Będzie to już kolejna nowa droga asfaltowa na terenach wiejskich w gminie Żarów.

Dzięki pozyskanym przez gminę Żarów środków od Marszałka Województwa Dolnośląskiego z Funduszu Rekultywacji Gruntów Rolnych oraz zaangażowaniu środków własnych każdego roku przybywa wyremontowanych dróg na wsiach. Być może jeszcze w tym roku, jak zapewnia Marszałek Województwa Dolnośląskiego, zostanie uruchomione kolejne wsparcie finansowe na remonty dróg do gruntów rolnych.

- Fundusz ma za zadanie służyć przede wszystkim małym, mniej zamożnym gminom. Inwestycje drogowe w takich gminach często ograniczają się właśnie do dróg dojazdu rolnego, dlatego zdecydowaliśmy o wsparciu właśnie tych samorządów, które tej pomocy w obecnym czasie potrzebują najbardziej. Warto pamiętać, że takie nieduże inwestycje są najczęściej realizowane przez małe, rodzime firmy, w związku z czym są one kołem zamachowym dla lokalnej gospodarki. (…) Łącznie w skali województwa rozdysponowane zostało ponad 7 milionów złotych. Jeśli sytuacja finansowa nam na to pozwoli to w drugiej połowie roku będziemy chcieli uruchomić kolejną transzę podobnego wsparcia – czytamy na Facebooku Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego.

W minionym roku, dzięki pozyskanym środkom przez gminę Żarów wyremontowane zostały drogi dojazdowe w Pożarzysku i Gołaszycach. Nie wiadomo jeszcze kiedy rozpoczną się prace remontowe w Mrowinach, teraz trzeba poczekać na oficjalną informację o przyznaniu dofinansowania, a następne wybrać wykonawcę inwestycji w drodze przetargu. Będziemy o tym Państwa informować.

Magdalena Pawlik