Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Inwestycje Remonty chodników na terenach wiejskich

  Inwestycje

Nowy chodnik
18-05-2020

Remonty chodników na terenach wiejskich

Kontynuowane są prace przy remoncie chodników na terenach wiejskich. Prace zakończyły się już w Zastrużu, a niebawem nowy chodnik powstanie także przy ul. Wojska Polskiego w Mrowinach.

Inwestycje realizowane są w ramach zadania inwestycyjnego „Budowa chodników przy drogach gminnych”. Prace obejmować będą także swoim zakresem wykonanie wpustów ulicznych wraz z dopływem i odpływem oraz montaż nowych krawężników i obrzeży betonowych we wskazanych miejscach.

- Podpisaliśmy umowy na przebudowę kolejnych chodników na terenach wiejskich. Do dyspozycji mieszkańców oddany został już chodnik w Zastrużu, wyremontowany na odcinku od szkoły w kierunku Pyszczyna. Niebawem rozpoczną się prace przy remoncie chodnika w Mrowinach, a w następnej kolejności czeka jeszcze przebudowa starego chodnika przy ul. Świdnickiej w Wierzbnej – mówi Agnieszka Gołuch z Referatu Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Żarowie.

W Zastrużu powstał chodnik o długości 107 metrów bieżących. W Mrowinach natomiast, gdzie niebawem rozpoczną się prace, do użytku mieszkańców oddany zostanie nowy ciąg pieszy o długości 252 metrów bieżących. Remonty chodników finansowane są ze środków własnych budżetu gminy Żarów oraz ze środków funduszu sołeckiego. Chodniki powstają w miejscach wytypowanych przez mieszkańców wsi.

Magdalena Pawlik