Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Inwestycje Spotkanie w sprawie nowej perspektywy...

  Inwestycje

Uczestnicy spotkania
29-06-2020

Spotkanie w sprawie nowej perspektywy finansowej

Zastępca burmistrza Przemysław Sikora reprezentował gminę Żarów na spotkaniu w sprawie nowej perspektywy finansowej na lata 2021-2027, które odbyło się w środę, 24 czerwca w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej „INVEST-PARK”.

W spotkaniu uczestniczyli samorządowcy z terenu powiatu świdnickiego i wałbrzyskiego. Debatę prowadzili Minister Funduszy i Polityki Regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak, Michał Dworczyk szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Grzegorz Macko radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

– Spotkanie w Wałbrzychu było dobrą okazją, aby zapoznać się z planami dotyczącymi wsparcia ze środków unijnych w nowej perspektywie finansowej. W debacie uczestniczyli samorządowcy z terenu powiatu świdnickiego i wałbrzyskiego, którzy będą mogli sięgnąć po wsparcie finansowe na realizację inwestycji i zadań z nowego rozdania finansowego na lata 2021-2027. Czekamy na więcej konkretów w tej kwestii i oczywiście będziemy składać wnioski, gdy tylko pojawią się rozpisane programy i projekty – mówi zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

 Foto: Wiktor Bąkiewicz i WSSE