Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Inwestycje Budowa kanalizacji w Mrowinach na...

  Inwestycje

Roboty budowlane
08-07-2020

Budowa kanalizacji w Mrowinach na półmetku

Na półmetku prowadzone są prace przy budowie kanalizacji w Mrowinach. W tej chwili wykonawca inwestycji Przedsiębiorstwo Robót Wodnych i Ekologicznych EKO-WOD realizuje roboty przy ul. Myśliwskiej i Sportowej w Mrowinach.

To odcinek, na którym pracownicy napotykają różne uciążliwości, jednak mieszkańcy wsi z cierpliwością znoszą wszelkie niedogodności.

- Aktualnie realizujemy odcinek przy ul. Myśliwskiej i Sportowej. Teren jest trudny, mieszkańcy zostali tymczasowo zaopatrzeni w bypass, który dostarcza wodę. W zależności od kubatury gruntów skalistych, prace na tym odcinku mogą potrwać jeszcze około dwóch miesięcy. W kolejnym etapie roboty będą realizowane przy ulicy Szkolnej. Mieszkańcy są informowani na bieżąco o wszelkich trudnościach, pomaga nam w tym również radny Roman Konieczny, który kontroluje wszelkie etapy tego zadania – mówi Patryk Rogala kierownik budowy z Przedsiębiorstwa Robót Wodnych i Ekologicznych EKO-WOD.

Jest to trzeci etap tego zadania, w którym prace kanalizacyjne zostaną zrealizowane na wszystkich bocznych ulicach Mrowin. Ponadto, niebawem rozpoczną się także prace kanalizacyjne na ulicy Słowiańskiej w Żarowie. Tam również zostanie odtworzona nawierzchnia asfaltowa, która dziś jest w bardzo złym stanie technicznym.

- III i ostatni etap to realizacja budowy kanalizacji we wszystkich bocznych ulicach Mrowin. Przypomnę, że w pierwszym i drugim etapie prace prowadzone były przy ul. Wojska Polskiego. W tym wykopie wykonawca inwestycji usuwa stare rury azbestowo-cementowe i jednocześnie jest zakładana rura wodociągowa i kanalizacyjna. Dziękuję mieszkańcom Mrowin za wyrozumiałość, bo budowa kanalizacji to nie tylko ogromne, ale również uciążliwe przedsięwzięcie – mówi burmistrz Leszek Michalak.

Całkowity koszt III etapu budowy kanalizacji w Mrowinach to kwota 8.023.880,00 złotych. Łączna wartość zadania, w ramach którego wykonane zostały prace kanalizacyjne w Łażanach, przy pierwszym i drugim etapie kanalizacji w Mrowinach, Kalnie oraz Żarowie na osiedlu domków jednorodzinnych wynosi 29.316.533,00 złotych. Przyznane dofinansowanie, które gmina otrzymała z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej to 11.940.907,76 złotych.

Magdalena Pawlik