Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Inwestycje Elektryczny autobus na ulicach...

  Inwestycje

Autobus elektryczny na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Żarowie
18-09-2020

Elektryczny autobus na ulicach naszego miasta

Od 16 do 22 września trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. W ramach akcji Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Świdnicy prezentowało w gminach powiatu świdnickiego zeroemisyjny autobus elektryczny.

Autobus dotarł także do Żarowa i przez chwilę kursował ulicami naszego miasta. Była to tylko jazda testowa, ale przejażdżka takim innowacyjnym środkiem transportu należała do bardzo przyjemnych.

Zaprezentowany model autobusu elektrycznego w Żarowie to K-BUS E-SOLAR CITY, o pojemności od 9 do 34 osób, pojazd niskopodłogowy na całej długości, zeroemisyjny, w którym zastosowano wiele nowatorskich rozwiązań w dziedzinie elektromobilności.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu obchodzony jest każdego roku. Celem akcji jest zachęcenie mieszkańców do korzystania ze zrównoważonych środków transportu. Celem działań jest promocja ekologicznych form mobilności, takich jak środki transportu zbiorowego, rower, ruch pieszy oraz transport multimodalny czyli łączenie różnych gałęzi transportu.

Magdalena Pawlik