Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Inwestycje Gwarancja spłaty kredytu z Funduszu...

  Inwestycje

Plakat Fundusz Gwarancji Rolnych  ZREALIZUJ SWOJE PLANY JUŻ DZIŚ! Z Funduszu Gwarancji Rolnych rolnikom i przedsiębiorcom sektora rolnego oferujemy:
30-11-2020

Gwarancja spłaty kredytu z Funduszu Gwarancji Rolnych

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Bankiem Gospodarstwa Krajowego realizuje kampanię informacyjną promującą Fundusz Gwarancji Rolnych.

Jest to pomoc skierowana do mikro, małych i średnich przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w sektorze rolnym i przetwórstwie rolno-spożywczym. Celem Funduszu Gwarancji Rolnych jest zapewnienie rolnikom i przedsiębiorcom wsparcia w dostępie do finansowania poprzez udzielenie gwarancji spłaty dla kredytu przeznaczonego na sfinansowanie działalności inwestycyjnej lub kredytu obrotowego na sfinansowanie działalności bieżącej oraz dofinansowanie w formie dopłaty do oprocentowania kredytu obrotowego.

plakat Fundusz

Podstawowe informacje o gwarancji i dopłacie:

→ Cel gwarancji: zabezpieczenie spłaty kredytu

→ Zakres gwarancji: do 80% kwoty kredytu

→ Maksymalna kwota gwarancji: 5 mln zł (rolnik) albo 10 mln zł (przetwórca),

→ Okres gwarancji: kredyty obrotowe odnawialne: 39 miesięcy, kredyty obrotowe nieodnawialne: 51 miesięcy, kredyty inwestycyjne: 183 miesiące albo 120 miesięcy (dla pomocy de minimis)

→ Wysokość prowizji: gwarancja bezpłatna

Obecnie istnieje także możliwość otrzymania dopłaty do oprocentowania kredytów obrotowych objętych gwarancją do 31 grudnia 2020r. Wniosek o gwarancję składany jest razem z wnioskiem o kredyt w banku kredytującym. Po więcej informacji zapraszamy na stronę: https://www.bgk.pl/przedsiebiorstwa/poreczenia-i-gwarancje/gwarancja-splaty-kredytu-z-funduszu-gwarancji-rolnych/