Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Inwestycje Ostatni etap prac kanalizacyjnych...

  Inwestycje

Plac budowy kanalizacji przy ul. Słowiańskiej w Żarowie
04-12-2020

Ostatni etap prac kanalizacyjnych przy ul. Słowiańskiej w Żarowie

Budowa kanalizacji przy ul. Słowiańskiej w Żarowie to ostatni etap prac kanalizacyjnych, które realizowane są w ramach dużego zadania inwestycyjnego. Inwestycja jest już na półmetku, a wszystkie roboty, zgodnie z podpisaną umową, mają potrwać do końca stycznia 2021 roku.

– Nie jest to łatwa inwestycja i niestety mieszkańcy ulicy Słowiańskiej muszą liczyć się z utrudnieniami. Prace powoli zbliżają się do końca, a w kolejnym etapie pracownicy Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Żarowie będą przepinać mieszkańców do sieci kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej. Po zakończeniu prac wykonawca inwestycji przystąpi do odtworzenia nawierzchni asfaltowej i budowy nowego krawężnika. Ponadto, zniknie także stary, płytowy i pochyły chodnik, a w to miejsce powstanie nowy ciąg pieszy. Środki finansowe na budowę nowego chodnika zostaną przeznaczone z dodatkowych pieniędzy, które gmina Żarów otrzymała z Funduszu Samorządowego – mówi burmistrz Leszek Michalak.

kanalizacja Słowiańska

Łączny koszt inwestycji to kwota 2.176.543,21 złotych. Przypomnijmy, że budowa kanalizacji przy ul. Słowiańskiej w Żarowie jest realizowana w ramach dużego zadania inwestycyjnego. To ostatni etap budowy kanalizacji współfinansowany przez Unię Europejską poprzez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Z tego samego zadania przeprowadzone zostały prace w Łażanach, Mrowinach, Kalnie oraz na osiedlu domków jednorodzinnych w Żarowie. Łączna wartość zadania to koszt 29.316.533,00 złotych. Przyznane dofinansowanie dla całego projektu, które gmina otrzymała z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej to 11.940.907,76 złotych.

kanalizacja Słowiańska

 Magdalena Pawlik