Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Inwestycje Nowe oświetlenie w Kalnie i Żarowie

  Inwestycje

Słupy oświetleniowe w Kalnie
10-12-2020

Nowe oświetlenie w Kalnie i Żarowie

Zakończył się montaż nowych słupów oświetleniowych w Kalnie. Prace przy budowie nowego oświetlenia ulicznego trwają teraz przy ul. Henryka Pobożnego w Żarowie.

Budowa oświetlenia ulicznego w Żarowie i Kalnie jest realizowana w ramach zadania inwestycyjnego „Wykonanie oświetlenia na terenie gminy Żarów”. Prace finansowane są ze środków budżetu gminy Żarów.

oświetlenie Kalno

– Właściwe oświetlenie ma duży wpływ na bezpieczeństwo zarówno pieszych, jak i zmotoryzowanych oraz zwiększa poziom bezpieczeństwa na posesjach mieszkańców, dlatego każdego roku kontynuujemy prace związane z budową i modernizacją oświetlenia ulicznego. Zarówno w Kalnie, jak i Żarowie zamontowane zostało oświetlenie uliczne z oprawami oświetleniowymi typu Led. Nowe słupy oświetleniowe zamontowaliśmy wcześniej także przy ul. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Wierzbnej oraz na skwerze przy ul. Krasińskiego w Żarowie. Zarówno w Żarowie, jak i w w/w wsiach są to pierwsze etapy prac związane z budową oświetlenia na danych ulicach, rozbudowa przedmiotowego oświetlenia kontynuowana będzie w latach kolejnych – mówi Wojciech Lesiak z Referatu Gospodarki Komunalnej i Inwestycji Urzędu Miejskiego w Żarowie.

oświetlenie Kalno

Całkowity koszt budowy nowego oświetlenia w Kalnie i przy ul. Henryka Pobożnego to kwota 43.912,46 złotych.

Łączne koszty budowy oświetlenia w roku 2020 wynoszą blisko 150 tysięcy złotych.

Magdalena Pawlik