Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Inwestycje Zadecyduj, gdzie jeszcze powinien być...

  Inwestycje

Kamera na budynku przy ul. Armii Krajowej w Żarowie
11-03-2021

Zadecyduj, gdzie jeszcze powinien być monitoring w Żarowie

Na terenie miasta w tym roku zostaną zainstalowane kolejne kamery. System monitoringu na terenie miasta jest systematycznie rozbudowywany, a kamery są umieszczone w miejscach zaproponowanych przez mieszkańców, radnych Rady Miejskiej oraz funkcjonariuszy policji.

Zachęcamy, aby tym razem lokalizację kolejnych nowych kamer wybrali również nasi mieszkańcy.

- Bezpieczeństwo naszych mieszkańców jest dla nas najważniejsze, dlatego planujemy w tym roku uruchomić kolejne środki finansowe, aby zakupić kolejne nowe kamery do naszego miasta.

Chcemy rozbudować naszą sieć monitoringu. W celu wytypowania miejsc objętych monitoringiem przeprowadzimy konsultacje z policją. Zachęcamy także mieszkańców Żarowa do wskazania, które jeszcze miejsca w mieście należałoby objąć monitoringiem. Znaczący wpływ na lokalizację kamer będą miały dla nas opinie mieszkańców – mówi zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Kamery są także zainstalowane we wszystkich wsiach gminy Żarów. Rejestrują obraz w miejscach wytypowanych głównie przez samych mieszkańców.

Zachęcamy mieszkańców do podzielenia się własnymi pomysłami. Swoje propozycje dotyczące lokalizacji monitoringu w Żarowie można zgłaszać na adres mailowy m.pawlik@um.zarow.pl albo pisać bezpośrednio w komentarzach na Facebooku Gmina Żarów pod postem dotyczącym tego tematu.

Magdalena Pawlik