Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Inwestycje II etap prac na świetlicy wiejskiej w...

  Inwestycje

Remont dachu świetlicy wiejskiej w Łażanach
13-05-2021

II etap prac na świetlicy wiejskiej w Łażanach

Kontynuowane są prace przy remoncie świetlicy wiejskiej w Łażanach. W pierwszym etapie, który realizowany był w 2020 roku świetlica została rozbudowana o dodatkowy budynek.

W drugim etapie prac, które właśnie się rozpoczęły, remontowany jest dach wraz z przestronną salą spotkań. Inwestycje finansowane są ze środków budżetu gminy Żarów oraz pozyskanego dofinansowania z Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Dotacja została przyznana przez Lokalną Grupę Działania „Szlakiem Granitu” w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

logo dofinansowania: Unia Europejska LEADER Stowarzyszenie szlakiem granitu Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"

- Rozpoczął się drugi etap prac na świetlicy wiejskiej w Łażanach. W ramach przedmiotowego remontu wykonana zostanie nowa więźba dachowa wraz z pokryciem z dachówki ceramicznej. Zakres prac obejmuje także wykonanie nowej podłogi, ścianek działowych, instalacji elektrycznej wraz z oświetleniem, centralnego ogrzewania podłogowego oraz instalacji wodno-kanalizacyjnej. Obiektem zarządzać będzie Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, które ma wiele pomysłów, jak ten obiekt wykorzystać. Po zakończonych pracach, świetlica zostanie udostępniona mieszkańcom, którzy również planują tutaj realizację wielu ciekawych przedsięwzięć – mówi Tomasz Pietrzyk dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Budynek świetlicy wiejskiej w Łażanach zmienił swój wizerunek. Jest estetyczny, schludny i nie straszy już swoim wyglądem. Za kilka tygodni wyremontowany zostanie również dach oraz sala spotkań przeznaczona dla lokalnej społeczności. Swoje miejsce na zebrania i spotkania będą miały panie z Koła Gospodyń Wiejskich, członkowie Stowarzyszenia Miłośników Łażan „Przyjazna Wieś” oraz sportowcy z klubu sportowego „Zryw Łażany”.

Świetlica będzie służyła przede wszystkim społeczności Łażan. Gminne Centrum Kultury i Sportu od września planuje kilka ciekawych inicjatyw, które na pewno przypadną do gustu dzieciom i młodzieży, również dorośli znajdą coś dla siebie.

Remont zakończy się za kilka tygodni, a wyremontowany budynek świetlicy powinien zostać udostępniony mieszkańcom początkiem jesieni. Koszt II etapu prac to 308.000 tysięcy złotych, a przyznane dofinansowanie wynosi 235.431,00 złotych.

Magdalena Pawlik