Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Inwestycje Chodnik przy ul. Słowiańskiej oddany...

  Inwestycje

Chodnik Słowiańska Żarów
09-06-2021

Chodnik przy ul. Słowiańskiej oddany do użytku mieszkańców

Zakończyły się prace przy budowie ścieżki pieszo-rowerowej przy ul. Słowiańskiej w Żarowie. Chodnik został oficjalnie przekazany do użytku mieszkańców, a odbiór inwestycji potwierdzili zastępca burmistrza Przemysław Sikora, Wojciech Lesiak z Referatu Gospodarki Komunalnej i Inwestycji Urzędu Miejskiego w Żarowie oraz wykonawca zadania inwestycyjnego.

To jeszcze nie koniec zaplanowanych zadań, które będą realizowane przy ul. Słowiańskiej. W tej chwili trwają prace przy zagospodarowaniu terenów pod miejsca postojowe.

- Tak jak deklarowaliśmy wcześniej, początkiem czerwca, zakończyły się prace przy budowie nowej nawierzchni ścieżki pieszo-rowerowej przy ul. Słowiańskiej w Żarowie. Droga także została wyremontowana po zakończonych pracach kanalizacyjnych, a na całej długości jezdni ułożony został najazdowy krawężnik. W chwili obecnej prowadzimy jeszcze prace przy zagospodarowaniu wyodrębnionych miejsc postojowych, które potrwają najprawdopodobniej jeszcze kilka tygodni – wyjaśnia Wojciech Lesiak z Referatu Gospodarki Komunalnej i Inwestycji Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Koszt budowy ścieżki pieszo-rowerowej to kwota ponad 400 tysięcy złotych. Inwestycja została sfinansowana z dodatkowych pieniędzy, które gmina Żarów otrzymała z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w ramach środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla gmin i powiatów.

Magdalena Pawlik

Chodnik ul. Słowiańska

chodnik
chodnik
Czterech mężczyzn na chodniku
chodnik
chodnik