Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Inwestycje Budowa nowego oświetlenia

  Inwestycje

Słupy oświetleniowe w Żarowie
22-11-2021

Budowa nowego oświetlenia

Kolejne nowe słupy oświetleniowe zostaną zainstalowane w Żarowie oraz na terenach wiejskich.

Kilka dni temu została podpisana umowa na realizację zadania inwestycyjnego „Budowa oświetlenia ulicznego na terenie miasta i gminy Żarów”. W ramach zadania nowe słupy oświetleniowe zostaną zainstalowane w Bożanowie, Bukowie, Krukowie, Mielęcinie, Mikoszowej, Wierzbnej oraz przy ul. Parkowej w Żarowie. Wykonany został również projekt oświetlenia na osiedlu domków jednorodzinnych, którego realizacja ruszy w 2022r.

- Sukcesywnie krok po kroku, staramy się realizować kolejne wnioski składane przez mieszkańców naszej gminy. Budowa oświetlenia ma ogromny wpływ na poprawę bezpieczeństwa, dlatego każdego roku kontynuujemy prace związane z budową i modernizacją oświetlenia ulicznego. We wszystkich miejscowościach zamontowane zostanie oświetlenie uliczne z oprawami oświetleniowymi typu LED wraz z okablowaniem. Przy ul. Parkowej w Żarowie w tym roku zainstalujemy nowe słupy oświetleniowe, w 2022 roku inwestycja ta będzie kontynuowana – mówi Agnieszka Gołuch z Referatu Gospodarki Komunalnej i Inwestycji Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Całkowity koszt budowy nowego oświetlenia to kwota 149. 826,30 złotych. Wszystkie prace finansowane są ze środków budżetu gminy Żarów oraz z funduszu sołeckiego, zgodnie z decyzją mieszkańców wsi.

Magdalena Pawlik