Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Inwestycje Remont drogi dojazdowej w Wierzbnej

  Inwestycje

maszyna lejąca asfalt
02-12-2021

Remont drogi dojazdowej w Wierzbnej

Droga przy ul. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Wierzbnej zyskała nową nawierzchnię asfaltową.

Inwestycja finansowana jest z dwóch źródeł: środków własnych budżetu gminy Żarów oraz pozyskanego przez gminę Żarów dofinansowania ze środków ochrony gruntów rolnych budżetu Województwa Dolnośląskiego. Przyznana kwota dofinansowania wynosi 157.500 złotych.

- To bardzo potrzebna inwestycja. Droga przy ul. Kawalerów Orderu Uśmiechu służy naszym mieszkańcom. Przed remontem, każdy większy deszcz powodował, że musieliśmy podsypywać i od nowa wykonywać odcinki drogi tłuczniowej, które ulegały zniszczeniu. To wykonanie w tym miejscu jest więc jak najbardziej uzasadnione. Potrzeb w tym zakresie jest wiele, chociaż przez ostatnie lata, co roku korzystaliśmy z Funduszu Rekultywacji Gruntów Rolnych i kilkadziesiąt dróg zostało wyremontowanych, ale potrzeby rzeczywiście są duże w tym zakresie – mówi burmistrz Leszek Michalak.

Inwestycję realizuje firma wyłoniona z przetargu Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów. Całkowity koszt remontu drogi wynosi 568.375,62 złotych. Wyremontowana droga zapewni bezpieczny i wygodny dojazd do pól. Wpłynie także na lepsze warunki komunikacyjne i ułatwią transport rolniczy.

Magdalena Pawlik

 

 

Remont drogi - ul. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Wierzbnej

walec drogowy
zastępca burmistrza Przemysław Sikora wraz z prpacownikami firmy wykonawczej na placu budowy drogi
wyremontowana droga przy ul. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Wierzbnej
walec drogowy
maszyna lejąca asalt
maszyna lejąca asalt
walec drogowy
walec drogowy
walec drogowy
walec drogowy