Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Inwestycje Wyremontowana droga w Przyłęgowie...

  Inwestycje

Wyremontowana droga w Przyłęgowie
21-12-2021

Wyremontowana droga w Przyłęgowie oddana do użytku

Zakończył się remont drogi powiatowej w Przyłęgowie. Zniszczona droga zyskała nową nawierzchnię asfaltową i została przekazana do użytku mieszkańców.

Inwestycję, w ramach współpracy z gminą Żarów, prowadził powiat świdnicki. Prace polegały na frezowaniu nawierzchni ścieralnej, ułożeniu nowej nawierzchni o gr. 4 cm, korytowaniu poboczy oraz ich uzupełnieniu. Odbioru prac dokonali starosta powiatu świdnickiego Piotr Fedorowicz, wicestarosta Zygmunt Worsa, Marek Olesiński dyrektor Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego oraz burmistrz Leszek Michalak i zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

odbiór drogi w Przyłęgowie

- Zadanie było podzielone na dwa etapy. W pierwszej kolejności, wyremontowana została droga o długości kilometra od Przyłęgowa w kierunku miejscowości Łażany, wartość zadania to kwota 360 tysięcy złotych. Inwestycję realizowała firma STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o. Drugim odcinkiem, który został wyremontowany to odcinek od Przyłęgowa w kierunku miejscowości Pastuchów. Na terenie gminy Żarów jest to odcinek około 500 metrów, wartość całego zadania to kwota 240 tysięcy złotych. Wartość zadania zrealizowanego na terenie gminy Żarów wynosi 180 tysięcy złotych. Zadanie wykonywała firma BISEK-Asfalt. Nowa nawierzchnia została już położona, w tej chwili kończą się prace związane z usypywaniem poboczy. Na wiosnę zostaną wymalowane przejścia dla pieszych, linie krawędziowe, w rejonie skrzyżowania zostaną wyznaczone również linie zatrzymywania – mówił Marek Olesiński Dyrektor Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego.

odbiór drogi w Przyłęgowie

Droga powiatowa w Przyłęgowie była w bardzo złym stanie technicznym i wymagała pilnego remontu.

- Wsłuchiwaliśmy się w głosy mieszkańców już od wielu lat. Droga była zniszczona, dlatego została wyremontowana w pierwszej kolejności. Inwestycję w całości realizował powiat świdnicki – dopowiadał starosta powiatu Piotr Fedorowicz.

droga w Przyłęgowie

Burmistrz Leszek Michalak i zastępca burmistrza Przemysław Sikora złożyli podziękowania na ręce starosty powiatu świdnickiego za sprawną realizację tego zadania.

odbiór drogi w Przyłęgowie

- Dziękujemy staroście świdnickiemu Piotrowi Fedorowiczowi i dyrektorowi Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego Markowi Olesińskiemu za realizację przebudowy drogi powiatowej w Przyłęgowie. To jest główna droga wiodąca do Strzegomia i Morawy. Dlatego składamy podziękowania, że wreszcie udało się wyremontować drogę powiatową w Przyłęgowie. Niech służy naszym mieszkańcom – dziękowali burmistrz Leszek Michalak i zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Magdalena Pawlik