Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Inwestycje Wsparcie dla gmin

  Inwestycje

Mamy wyniki
29-03-2022

Wsparcie dla gmin

Lokalna Grupa Działania „Szlakiem Granitu” w ostatnich dniach rozstrzygnęła kolejny nabór wniosków, który skierowany był do gmin oraz organizacji pozarządowych.

– Wsparcie w kwocie ponad 1 miliona złotych otrzymało 7 projektów na obszarze wszystkich naszych gmin – komentuje Krystian Ulbin, prezes LGD „Szlakiem Granitu”.

W Lokalnej Strategii Rozwoju dla obszaru „Szlakiem Granitu” postawiliśmy mocny akcent na rozwój ogólnodostępnej infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej. Z jednej strony służy ona mieszkańcom i podnosi codzienny komfort, a z drugiej strony korzystają z niej turyści, którzy coraz chętniej odwiedzają nasz obszar.

W ramach ostatniego naboru wniosków wsparcie otrzymały następujące projekty:

  1. Gmina Dobromierz na przebudowę infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej wokół stawu w Roztoce,

  2. Gmina Strzegom na przebudowę obiektu infrastruktury rekreacyjnej – placu zabaw w ramach projektu: Rewitalizacja parku dworskiego w Rogoźnicy,

  3. Gmina Jaworzyna Śląska na rewitalizację stawu w Piotrowicach Świdnickich poprzez nadanie nowej funkcji związanej ze zwiększeniem oferty turystycznej,

  4. Gmina Żarów na przebudowę skweru z placem zabaw przy Placu Wolności w Żarowie,

  5. Gmina Świdnica na przebudowę terenu rekreacyjnego w Miłochowie,

  6. Gmina Udanin na przebudowę świetlicy wiejskiej w Jarosławiu,

  7. Gminne Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe Kostomłoty na przebudowę boisk rekreacyjnych w miejscowościach Piotrowice i Zabłoto.

Lista rankingowa:

https://lgd-szlakiemgranitu.pl/nabor-wnioskow/

Mamy wyniki