Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Inwestycje Trwa instalacja systemu nawodnienia...

  Inwestycje

Zastępca burmistrza Przemysław Sikora, Tomasz Rudnik prezes Klubu Sportowego "Zjednoczeni Żarów" i Piotr Weiland omawiają prace, które realizowane są na stadionie
06-07-2022

Trwa instalacja systemu nawodnienia płyty boiska na stadionie

W kolejnym sezonie piłkarskim drużyny rozgrywać będą mecze na zmodernizowanej płycie boiska. Ruszyły prace związane z budową automatycznego systemu nawodnienia płyty boiska sportowego na stadionie sportowym Żarowie, bazującego na 24 zraszaczach.

Inwestycja, która pochłonie 45.000,00 złotych finansowana jest w połowie ze środków budżetu gminy Żarów i połowie ze środków finansowych klubu sportowego „Zjednoczeni Żarów”.

- Dokładamy starań, aby prace modernizacyjne na stadionie sportowym w Żarowie prowadzone były kompleksowo. Stadion tętni życiem. Murawa jest intensywnie użytkowana przez nasze kluby sportowe, więc realizacja tego typu inwestycji jest niezbędna. Boisko ma służyć naszym dzieciom, młodzieży i sportowcom, dlatego w porozumieniu z klubem sportowym „Zjednoczeni Żarów” będziemy wspólnie finansować to zadanie. W kolejnym etapie, po zakończeniu prac związanych z nawodnieniem będziemy przygotowywać płytę boiska do eksploatacji. Wszystko po to, aby nasi sportowcy mogli korzystać z dwóch płyt boiska przez cały rok – mówi burmistrz Leszek Michalak.

burmistrz Leszek Michalak, zastepca burmistrza Przemysław Sikora, Tomasz Rudnik prezes klubu sportowego

W ramach inwestycji powstanie automatyczny system nawadniania płyty boiska, który oparty będzie na zastosowaniu 24 zraszaczy rotacyjnych. System nawadniający zasilany będzie ze studni głębinowej.

- Prace, które odbywają się na obiekcie sportowym w Żarowie związane są z poprawą murawy. Inwestycje są finansowane wspólnie przez gminę Żarów oraz klub sportowy „Zjednoczeni Żarów. Radni Rady Miejskiej również zatwierdzili finansowanie tego zadania, głosując podczas sesji za wprowadzeniem zmian dotyczących realizacji tej inicjatywy w budżecie gminy – mówi przewodniczący Komisji ds. Sportu i Kultury Norbert Gałązka.

boisko trawiaste na stadionie

- Inwestycje mają na celu przede wszystkim poprawą warunków na głównej murawie. Będzie to sprzyjać brakiem kontuzji, jeśli chodzi o zawodników typowo młodszych, jak i tym, że cały rok będziemy mogli ćwiczyć również na murawie z trawą naturalną – dopowiada Dawid Sobel z klubu sportowego „Silesia Żarów”.

To jeszcze nie wszystkie inwestycje, które będą realizowane na stadionie sportowym w Żarowie.

stadion z lotu ptaka

- W ramach rewitalizacji parku, na które gmina pozyskała środki finansowe z Programu Rządowego Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych zamierzamy wyrównać część terenu boiska sportowego, które znajduje się w założeniu parkowym. Chcemy przygotować tam boisko treningowe dla najmłodszych zawodników. Teren ten zostanie wyrównany, będzie zasiana trawa, wyrysowane linie, tak, aby bosiko służyło wszystkim mieszkańcom gminy Żarów – mówi zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

- Obiekt sportowy w Żarowie jest coraz piękniejszy. Następnym etapem będzie rewitalizacja i modernizacja murawy. Planowaliśmy to zrealizować wcześniej, ale w pierwszej kolejności wykonane będą prace związane z budową systemu nawodnienia. Inwestycja jest finansowana z dwóch źródeł, budżetu naszego klubu i gminy Żarów. I to jest bardzo dobra wiadomość. Mamy nadzieję, że zbliżający się sezon otworzy już nowa murawa i nowe możliwości na tym boisku – zaznacza prezes klubu „Zjednoczeni Żarów” Tomasz Rudnik.

Magdalena Pawlik na podstawie informacji z Urzędu Miejskiego w Żarowie