Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Inwestycje Maszt z flagą RP z projektu „Pod...

  Inwestycje

maszt z flagą RP
06-10-2022

Maszt z flagą RP z projektu „Pod biało-czerwoną”

Dzięki głosom naszych mieszkańców gmina Żarów otrzymała maszt z flagą RP w ramach projektu „Pod biało-czerwoną”. Maszt został już zainstalowany przy Pomniku Pamięci Narodowej w Żarowie, który jest miejscem symbolizującym odzyskanie przez Polskę Niepodległości.

Jesienią 2020 roku w głosowaniu online mieszkańcy każdej z gmin, mieli okazję poprzeć swoim głosem sfinansowanie przez Rząd Rzeczpospolitej Polskiej, zakupu dla gminy masztu i flagi biało-czerwonej. Dzięki dużej liczbie głosów oddanych przez naszych mieszkańców, otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 8000 zł na zakup masztu oraz flagi, która już dumnie powiewa na terenie naszego miasta.

maszt z flagą RP

- Po dwóch latach oczekiwań otrzymaliśmy maszt, który dzięki głosowaniu mieszkańców naszej gminy wygraliśmy w rządowym projekcie „Pod biało-czerwoną". Jest to maszt z flagą Rzeczpospolitej Polskiej, upamiętniający 100-rocznicę Bitwy Warszawskiej. Dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy zabiegali o pozyskanie dofinansowania w ramach tego ogólnopolskiego projektu. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to, jak ważne są symbole narodowe w życiu każdego Polaka – mówi zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Maszt z flagą RP

Zakup oraz montaż masztu z tabliczką i flagą RP został sfinansowany w ramach realizacji projektu „Pod biało-czerwoną” pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Celem głównym projektu #PodBiałoCzerwoną jest zjednoczenie naszego kraju i jego mieszkańców. Honorowanie Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęcanie do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami.

Magdalena Pawlik na podstawie informacji z Urzędu Miejskiego w Żarowie