Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Inwestycje Jak będzie wyglądała rewitalizacja...

  Inwestycje

spotkanie w sprawie rewitalizacji stawu
07-11-2022

Jak będzie wyglądała rewitalizacja terenu nad stawem?

Niebawem ruszą pierwsze prace przy rewitalizacji terenu przy stawie miejskim w Żarowie. Inwestycja będzie realizowana w ramach projektu „Rewitalizacja terenów zielonych na obszarze miasta Żarów”, na realizację którego gmina pozyskała 4.500.000 złotych.
Burmistrz Leszek Michalak i zastępca burmistrza Przemysław Sikora spotkali się z przedstawiciele PZW koło Żarów, aby ustalić ostatnie szczegóły zadania przed rozpoczęciem prac.
 
- Staw miejski w Żarowie jest jedynym obiektem wodnym w naszym mieście. To atrakcyjnyteren, który wymaga modernizacji. Jak już Państwa informowaliśmy zakres prac w tym miejscu obejmować będzie remont i przebudowę ciągów komunikacyjnych, montaż obiektów małej architektury (ławki, kosze, tablice informacyjne, leżaki, stoliki do gry w szachy), wykonanie pomostu oraz zainstalowanie pływającej fontanny, budowę instalacji oświetlenia przy stawie oraz instalacji monitoringu, a także prace związane z nasadzeniami zieleni – mówi zastępca burmistrza Przemysław Sikora.
 
staw miejski w Żarowie
 
Część środków, które gmina pozyskała jako dofinansowanie projektu, zostanie również przeznaczone na rewitalizację Parku Miejskiego w Żarowie. Projekty rewitalizacji tych terenów były dużo wcześniej już konsultowane z przedstawicielami organizacji pozarządowych funkcjonujących na terenie Żarowa.
 
spotkanie w sprawie rewitalizacji stawu
 
- Zarówno, projekt rewitalizacji terenu nad stawem, jak i parku miejskiego w Żarowie były szczegółowo konsultowane z przedstawicielami organizacji, które działają na terenie naszej gminy. Wielokrotnie spotykaliśmy się z wędkarzami, aby kompleksowo umówić z nimi projekt rewitalizacji stawu miejskiego. Wszystkie uwagi przekazaliśmy wykonawcy inwestycji, aby mógł zgłosić rozpoczęcie robót budowlanych – mówi burmistrz Leszek Michalak.
 
staw meijski w Żarowie
 
Łączny koszt modernizacji parku i stawu miejskiego wyniesie 5.261.053,10 złotych, z czego kwota
4.500.000 złotych to dofinansowanie, które gmina pozyskała z Programu Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
 
Magdalena Pawlik na podstawie informacji z Referatu Inwestycji UM Żarów