Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Inwestycje Rozpoczęły się prace przy...

  Inwestycje

Prace przy rewitalizacji wsi Buków
17-11-2022

Rozpoczęły się prace przy rewitalizacji wsi Buków

Mieszkańcy Bukowa będą mogli korzystać z nowego miejsca wypoczynku na świeżym powietrzu. Przy ul. Spokojnej w Bukowie powstanie nowy plac zabaw dla najmłodszych, siłownia plenerowa oraz wiata rekreacyjna.

Rozpoczęły się prace inwestycyjne przy realizacji tego zadania, które prowadzone są w ramach projektu: „Rewitalizacja wsi Buków poprzez poprawę bezpieczeństwa oraz modernizację infrastruktury wiejskiej wraz z zagospodarowaniem przestrzeni do aktywizacji mieszkańców”.

- Przedmiotem inwestycji jest budowa publicznych terenów rekreacyjnych. W ramach zadania zostaną wykonane urządzenia placu zabaw, siłowni plenerowej, drewniana wiata oraz ciągi komunikacyjne. Jeśli warunki pogodowe na to pozwolą, koniec prac nastąpi jeszcze w tym roku – mówi Tomasz Mitraszewski z firmy Concept Sp. z o.o. wykonawca inwestycji.

Teren zielony przy ul. Spokojnej w Bukowie niebawem zmieni swój wygląd, a mieszkańcy będą mogli spędzać tutaj swój wolny czas, organizując różne plenerowe wydarzenia.

rewitalizacja wsi Buków

- Takiego miejsca, gdzie można odpocząć i skorzystać z urządzeń siłowni plenerowej, brakuje na terenie naszej wsi. Najmłodsi mieszkańcy także czekają na nowy plac zabaw. To będzie nowe miejsce wypoczynku i naszych wspólnych spotkań na świeżym powietrzu. Czekamy z wielką niecierpliwością na zakończenie inwestycji – mówi radny Waldemar Ganczarek.

rewitalizacja wsi Buków

Całkowity koszt przedsięwzięcia to kwota 469.000,00 złotych. Inwestycja finansowana jest ze środków budżetu gminy Żarów oraz pozyskanego dofinansowania z „Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla gmin z przeznaczeniem na inwestycje realizowane w miejscowościach, w których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej" w wysokości 300.000,00 złotych.

rewitalizacja wsi Buków

rewitalizacja wsi Buków

Magdalena Pawlik na podstawie informacji z Referatu Inwestycji UM Żarów