Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Inwestycje Kolejne drogi na terenie miasta...

  Inwestycje

Zastępca burmistrza Przemysław Sikora podpisuje umowę na realizację zadania
15-12-2022

Kolejne drogi na terenie miasta zostaną wyremontowane

Drogi przy ul. Wiosennej, Jaworowej i Topolowej doczekają się gruntownego remontu i zyskają nowe nawierzchnie. Wraz z remontem dróg przebudowane zostanie również skrzyżowanie ul. Wiosennej, Jaworowej, Jarzębinowej i Pogodnej w Żarowie.

Burmistrz Leszek Michalak i zastępca burmistrza Przemysław Sikora podpisali umowę na realizację kolejnych inwestycji drogowych w naszym mieście. Prace inwestycyjne zostaną zrealizowane w ramach zadania „Przebudowa dróg gminnych ul. Wiosenna, Jaworowa, Topolowa wraz z przebudową i rozbudową skrzyżowania ul. Wiosenna, Jaworowa, Jarzębinowa i Pogodna w Żarowie" i rozpoczną się w przyszłym roku.

- To bardzo dobra informacja dla mieszkańców naszego miasta. Podpisaliśmy umowę na realizację kolejnych ważnych inwestycji drogowych. Po wielu latach aplikowania o dofinansowanie tych projektów, nasz wniosek został wzięty pod uwagę. Wojewoda z rezerw środków pozostałych w konkursie Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg ocenił pozytywnie nasz wniosek i dzięki temu otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 50% kosztów zadania. Warunkiem otrzymania tych środków było wyłonienie wykonawcy zadania do dnia 15.12.2022r. I tutaj (zresztą jak zawsze) pracownicy Urzędu Miejskiego w Żarowie spisali się na medal, udało nam się pozyskać dotację, która zostanie przeznaczona na te zadania. Dziękuję pracownikom Urzędu odpowiedzialnym za nadzór tego projektu za sprawne przeprowadzenie całej procedury. Umowa podpisana, realizacja zadań ruszy w 2023 roku – mówi zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

ulica Wiosenna w Żarowie

Zakres inwestycji obejmuje wykonanie nowej nawierzchni z betonu asfaltowego, nowych chodników z kostki betonowej, ścieżki rowerowej, oświetlenia, kanalizacji deszczowej i niezbędnej infrastruktury drogowej. W ramach zadania przebudowane zostanie także czterowlotowe skrzyżowanie na skrzyżowanie typu rondo. Dodatkowo w ramach konieczności wprowadzenia elementów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego powstaną wyniesione i doświetlone przejścia dla pieszych. Wartość całego zadania to kwota 3.450.058,33 złotych. Inwestycja będzie finansowana ze środków budżetu gminy Żarów oraz pozyskanego dofinansowania w wysokości 1 575 044,50 zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

podpisanie umowy

Magdalena Pawlik