Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Inwestycje Remonty chodników i budowa kolejnego...

  Inwestycje

budowa chodników
19-12-2022

Remonty chodników i budowa kolejnego oświetlenia

Rok 2022 powoli już się kończy, ale na terenie gminy Żarówa wciąż trwają prace inwestycyjne przy realizacji i kontynuacji wielu ważnych zadań.

Rozpoczęły się prace przy budowie kolejnych odcinków chodników w Mrowinach, Imbramowicach oraz Kalnie. Inwestycje prowadzone są przy drogach gminnych i powiatowych. Prowadzimy także prace przy instalacji nowych słupów oświetleniowych w Mrowinach, Mielęcinie, Mikoszowej, Kalnie i Żarowie.

- To kolejne ważne zadania inwestycyjne, które mają służyć poprawie jakości życia naszych mieszkańców. Prace przy budowie nowych chodników, trwają na terenach trzech naszych miejscowości, w Mrowinach, Imbramowicach oraz Kalnie. Koszt inwestycji wynosi ponad 150 tysięcy złotych. Zadanie jest finansowane ze środków budżetu gminy Żarów, przy wykorzystaniu funduszu sołeckiego. Nowe słupy oświetleniowe z oprawami LED zainstalowane zostaną przy Placu Wolności w Żarowie, w Mrowinach, Mielęcinie, Mikoszowej i Kalnie. Koszt zadań wyniósł blisko 110 tysięcy złotych – mówi Jadwiga Podolak z Referatu Inwestycji Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Łączny koszt realizowanych inwestycji to kwota 264.417,42 złotych. Zadania realizuje gmina Żarów ze środków budżetu i funduszu sołeckiego.

Magdalena Pawlik na podstawie informacji z Referatu Inwestycji UM Żarów