Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Inwestycje Nowe drogi na osiedlu domków...

  Inwestycje

budowa dróg na osiedlu domków jednorodzinnych w Żarowie
20-04-2023

Nowe drogi na osiedlu domków jednorodzinnych

Zamiast szutrowych dróg jeszcze w tym roku do użytku mieszkańców na osiedlu domków jednorodzinnych oddane zostaną nowe, wyasfaltowane nawierzchnie.

Trwają prace przy budowie dróg w rejonie ulic Topolowej, Jaworowej i Wiosennej w Żarowie. Wraz z remontem dróg przebudowane zostanie również skrzyżowanie przy ul. Wiosennej, Jaworowej, Jarzębinowej i Pogodnej. Inwestycje w tym miejscu realizuje także żarowski Zakład Wodociągów i Kanalizacji, który prowadzi prace związane z remontem sieci wodociągowej.

budowa dróg

- W ostatnim czasie pozyskaliśmy kilka dotacji, które przeznaczone zostały na budowę i remonty dróg na terenie naszego miasta. Od kilku tygodni realizujemy prace na osiedlu domków jednorodzinnych w Żarowie, również w nowej części osiedla, gdzie do tej pory drogi były jedynie szutrowe i nie posiadały wyremontowanych nawierzchni. Przy ul. Wiosennej w Żarowie panuje duże zamieszanie, ponieważ równolegle roboty prowadzi również Zakład Wodociągów i Kanalizacji, który dokonuje wymiany starych instalacji wodociągowych. Tak, żeby w przyszłości nie wymagały naprawy i nie doprowadzały do sytuacji awaryjnych. Warto uzbroić się w cierpliwość, choć wykonawca inwestycji tak prowadzi prace, aby mieszkańcy mieli dogodny dojazd do swoich posesji – mówi burmistrz Leszek Michalak.

budowa dróg

Przypomnijmy, że w ramach inwestycji drogi zyskają nowe nawierzchnie asfaltowe, powstaną ścieżki rowerowe, nowe oświetlenie, kanalizacja deszczowa i niezbędna infrastruktura drogowa. Dodatkowo w ramach konieczności wprowadzenia elementów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego powstaną również wyniesione i doświetlone przejścia dla pieszych. Łączna wartość wszystkich prac drogowych w tej części miasta wyniesie 3.450.058,33 złotych. Inwestycja jest finansowana ze środków budżetu gminy Żarów oraz pozyskanego dofinansowania w wysokości 1 575 044,50 zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

budowa dróg

Magdalena Pawlik na podstawie informacji z Referatu Inwestycji UM Żarów