Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Inwestycje Atrakcyjne działki na sprzedaż

  Inwestycje

Inwestycje na Żarowskiej Podstrefie Ekonomicznej
27-04-2023

Atrakcyjne działki na sprzedaż

Przedsiębiorcy mogą nabywać atrakcyjne działki przemysłowe, które znajdują się na terenie Żarowskiej Podstrefy Ekonomicznej. W tej chwili przy ul. Magazynowej oraz Kołodki prowadzone są prace, które polegają na przygotowaniu tych terenów pod sprzedaż.

Zakres inwestycji, którą realizuje gmina Żarów, obejmuje budowę sieci kanalizacji deszczowej, sanitarnej oraz rurociągu tłocznego, przepompowni ścieków sanitarnych wraz z jej zasileniem. Prace finansowane są ze środków budżetu gminy Żarów oraz pozyskanego dofinansowania z Instytucji Pośredniczącej Aglomeracji Wałbrzyskiej.

- Jest to kolejna ważna inwestycja w naszym mieście, którą realizujemy w ramach pozyskanych środków unijnych. Projekt „Przygotowanie terenów inwestycyjnych w Żarowie” przewiduje nie tylko prace związane z budową sieci wodociągowych, kanalizacji sanitarnej i deszczowej, czyli całym uzbrojeniem. Otrzymaliśmy także środki finansowe na wykup tych terenów, a następnie sprzedaż przedsiębiorcom. Oferta sprzedaży działek na tym terenie przeznaczona jest dla małych i średnich przedsiębiorców. W ramach tych zasad unijnych gmina na samej operacji związanej z budową i nabyciem oraz sprzedażą nieruchomości ma ani nie stracić ani nie zyskać, czyli bilans ma wyjść na zero. Natomiast zyskiem gminy są podatki już płacone przez przedsiębiorców. W tej chwili przygotowujemy do sprzedaży 6 ostatnich działek, które wykupić mogą przedsiębiorcy. Ponadto, przy ul. Magazynowej powstanie również droga z nową nawierzchnią asfaltową – mówi burmistrz Leszek Michalak.

Inwestycje, które prowadzimy na strefie realizowane są w ramach projektu „Przygotowanie terenów inwestycyjnych w Żarowie”, a ich łączny koszt wynosi 5 650 000,00 zł. Wartość pozyskanego przez gminę dofinansowania z Instytucji Pośredniczącej Aglomeracji Wałbrzyskiej wynosi 2.999.537,12 zł. Więcej informacji na temat projektu możecie Państwo znaleźć na www.zarowskastrefainwestycyjna.com 

Magdalena Pawlik na podstawie informacji z Referatu Inwestycji UM Żarów

Przygotowanie terenów inwestycyjnych w Żarowie

tereny inwestycyjne podstrefa Żarów
tereny inwestycyjne podstrefa Żarów
tereny inwestycyjne podstrefa Żarów
tereny inwestycyjne podstrefa Żarów
tereny inwestycyjne podstrefa Żarów
tereny inwestycyjne podstrefa Żarów
tereny inwestycyjne podstrefa Żarów
tereny inwestycyjne podstrefa Żarów