Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Inwestycje Wiadomości: Projekty współfinansowane... Kolejny etap prac na żarowskim stadionie

  Wiadomości: Projekty współfinansowane z UE

Stadion
30-01-2019

Kolejny etap prac na żarowskim stadionie

Choć za oknem zima, na stadionie miejskim w Żarowie trwają prace modernizacyjne, które realizowane są w ramach dużego zadania unijnego. Za nami kolejny etap prac, które prowadzone są w tym miejscu od kilku miesięcy. Widać już zamontowane słupy, które stanowią konstrukcję dachu przy trybunach.

Na odcinku, gdzie stanie budynek nowej szatni dla sportowców zainstalowano betonowe ławy fundamentowe. W następnym etapie na bieżni zostanie wyłożona kostka.

Przystąpiliśmy do kolejnego etapu prac na stadionie. Na bieżni została wykonana podbudowa pod nową kostkę i niebawem będziemy ją układać. Ponadto, zainstalowane są słupy, a w tej chwili trwa tam montaż płatwi i prefabrykowanych betonowych fundamentów. Wkrótce rozpocznie się także murowanie ścian fundamentowych powstającego budynku szatni sportowej – powiedział Piotr Neczaj z Referatu Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Przypomnijmy, że w ramach inwestycji powstaną nowe trybuny wraz z zadaszeniem, szatnia oraz wiata spotkań wraz z instalacjami wodno-kanalizacyjnymi, elektrycznymi i gazowymi, kanalizacją deszczową i sanitarną oraz nowa bieżnia dla spacerowiczów, chodziarzy, biegaczy i rolkarzy. Wszystkie zadania realizowane są tutaj w ramach projektu „Rewitalizacja zdegradowanych obszarów - rewitalizacja parku miejskiego wraz z boiskiem sportowym”. Łączny koszt inwestycji to kwota ponad 2 miliony złotych.

Całkowity koszt wszystkich inwestycji na stadionie to kwota 2 322 641,40 złotych. Wartość projektu, w ramach którego przebudowany zostanie również stadion miejski w Żarowie wynosi 5 866 510,15 złotych, dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa to kwota 3 867 257,09 złotych.

Pierwszy etap prac zaplanowany został do końca marca, a kolejny, w którym powstanie budynek nowej szatni dla sportowców ma się zakończyć początkiem sierpnia.

Magdalena Pawlik